Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Smutná zpráva: Zemřel moderátor pořadu Trocha šafránu z televizního archivu

Ilja Racek.
Zdroj: profimedia.cz
České herecké nebe se naneštěstí rozrostlo o další legendu naší kinematografie. Ve věku 88 let zemřel Ilja Racek, který proslul jako primář z Konce velkých prázdnin nebo profesor ze Strážce duší. Pamatovat si ho můžete i jako moderátora pořadu Trocha šafránu z televizního archivu.

Další z velikánů českého filmu je bohužel po smrti. Zemřel herec Ilja Racek, bylo mu 88 let. Narodil se v Praze a za války se živil jako technik v divadle Říše loutek. Po studiích herectví chvíli působil v Olomouci, odkud se vrátil do stověžaté a hrál v Divadle E.F. Buriana a Divadle na Vinohradech.

Pamatovat si ho můžete ze seriálů Arabela, Zlá krev, Laskavý divák promine nebo z druhé řady Sanitky. Proslul i jako moderátor známého pořadu Trocha šafránu z televizního archivu. Legendární je i jeho profesor ze Strážce duší nebo televizní Dr. Hyde či Hrabě Drákula.

Racek působil i v dabingu, svůj hlas propůjčoval legendám jako Marlon Brando nebo Gene Hackman. Ve filmu Dobyvatelé ztracené archy zase namluvil úhlavního nepřítele Indiany Jonese. Za celoživotní dílo v roce 2008 obdržel Racek cenu Thálie.

Eva Podzimková o odmítnutí postelových scén: Přijdu si stará, je to trapné, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy