Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Smutná zpráva: Zemřel kouč hvězdné lyžařky Vladimír Kovár, bylo mu pouhých 42 let

Zemřel Vladimír Kovár, bylo mu 42 let
Zdroj: Svaz lyžařů ČR/koláž extra.cz
TRAGÉDIE
V lyžařském světě došlo k tragédii, ve dvaačtyřiceti letech nečekaně zemřel Vladimír Kovár, šéftrenér reprezentačního družstva juniorů v alpských disciplínách. Mimo jiné se podílel i na tréninku lyžařské hvězdy Veroniky Velez Zuzulové.

Na smutnou zprávu o úmrtí Vladimíra Kovára upozornil Svaz lyžařů České republiky „Opustil nás skvělý trenér, srdcař, vynikající motivátor, ale hlavně slušný a přátelský člověk. Upřímnou soustrast přítelkyni Petře a celé jeho rodině. Vlado, děkujeme ti za skvělou a inspirující spolupráci,“ konstatuje Ladislav Forejtek, předseda Úseku alpských disciplín. Svou kondolenci směrem k rodině vyjádřil i prezident Svazu lyžařů. "Rád bych tímto jeho nejbližším vyjádřil hlubokou a upřímnou soustrast," říká a doplňuje, že jde o velkou ztrátu pro lyžařský svět.

Vladimír Kovár byl již od mládí reprezentantem Slovenska v alpských disciplínách, v tom pak pokračoval i v dospělosti. Se závoděním nadobro skončil v roce 2000, ihned nato začal trénovat a rok poté už působil ve slovenském reprezentačním družstvu mužů.

Úspěšný lyžař svou pozávodní kariéru spojil především se slovenskou slalomářskou hvězdou Veronikou Velez Zuzulovou. V jejím týmu fungoval v letech 2002 až 2010.

Velkou část své pozávodní kariéry spojil se slovenskou slalomářskou hvězdou Veronikou Velez Zuzulovou, v jejímž týmu působil osm let od roku 2002 do roku 2010. V roce 2011 pak přešel do Polska, kde vedl jako hlavní kouč mužskou reprezentaci. Od roku 2019 se věnoval tréninku budoucích šampionů – juniorské reprezentaci alpských lyžařů.

Hvězdný trenér zemřel ve středu 3. února. Šlo o zástavu srdce. Vladimír Kovár měl velkou část života ještě před sebou, bylo mu teprve 42 let.

Marek Ztracený o synovi: Je to neřízená střela, pořád má něco zlomeného, maminka šílí

Související články

Další články

Nejnovější kauzy