Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Smutná zpráva: Zemřel herec Lubomír Kostelka, nejlepší kamarád Vladimíra Menšíka

Zdroj: csfd.cz
+ Další 3 fotografie
smutná zpráva
Do hereckého nebe dnes v 91 letech odešel herec Lubomír Kostelka, nerozdělitelný parťák Vladimíra Menšíka (†58) a dětmi milovaný děda Lubin z Kouzelné školky.

Lubomíra Kostelku stihla srdeční příhoda, zemřel po krátkém pobytu v nemocnici. O jeho smrti informoval jeho syn Martin, který je shodou okolností úspěšným lékařem v Německu. Lubomír Kostelka byl mistrem malých rolí, ke kterým se často dostal díky Vladimíru Menšíkovi, s nímž tvořil nerozlučnou dvojku i v osobním životě až do Menšíkovy smrti.

S oblibou Kostelku obsazoval Václav Vorlíček do svých nesmrtelných komedií, v menších ale nikdy nevýrazných rolích se herec objevil v desítkách a desítkách filmů. Podzim života věnoval dětem, které si ho navždy budou pamatovat jako dědu Lubina z kouzelné školky.

Naposledy se Kostelka objevil v komediích Babovřesky. Vorlíčka jsme zmiňovali, objevil se v jeho nesmrtelných trhácích Kdo chce zabít Jessii, Konec agenta W4C prostřednictvím psa pana Foustky, Pane, vy jste vdova, což takhle dát si špenát a celé řadě dalších, často právě i s Vladimírem Menšíkem.

Související články

Další články