Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Smutná zpráva: Zemřel americký herec John Hillerman, majordomus ze seriálu Magnum

Zdroj: facebook
Ve věku 84 let zemřel herec John Hillerman. Čeští diváci ho znají zejména ze seriálu Magnum, kde si zahrál po boku Toma Sellecka. Ztvárnil britského majordoma na panství havajského milionáře. Jeho tvář jsme mohli zahlédnout také v několika dílech seriálu To je vražda, napsala.

John Hillerman zemřel ve svém domě v Texasu, kam se odebral v polovině devadesátých let. Informoval o tom portál Focus.

Po ukončení univerzity v roce 1953 se připojil k americkému letectvu. Když se z armády vrátil, bezmezně se zamiloval do divadla. Filmový debut pro něj přišel až v osmatřiceti letech. Největší klenot z jeho kinematografie je nejspíše snímek Čínská čtvrť, který byl oceněn Oscarem. Dále můžeme také jmenovat Papírový měsíc, Tulák z širých plání nebo také Den kobylek.

Největší zlom v jeho kariéře nastal v roce 1980, kdy dostal druhou největší roli v seriálu Magnum, ve kterém ztvárnil roli britského majordoma na panství havajského bohatýra Robina Masterse. I když je to Američan, dost dokonale napodobil britský přízvuk, a tak jeho role vypadala velice věrohodně. Někteří fanoušci dokonce začali pochybovat, že je to vůbec Američan. Za tuto roli získal nejvýznamnější ocenění svého života, a to Zlatý glóbus (1982) a cenu Emmy z roku 1987.

Související články

Další články