Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Smutná zpráva zasáhla svět sportu: Krasobruslařka Jekatěrina Alexandrovská zemřela ve dvaceti letech

Smutná zpráva zasáhla svět sportu: Krasobruslařka Jekatěrina Alexandrovská zemřela ve dvaceti letech
Zdroj: Profimedia
+ Další 2 fotografie
sebevražda
Ve světě je o jednu významnou krasobruslařku méně. Jekatěrina Alexandrovská totiž ve svých dvaceti letech spáchala sebevraždu. Sportovkyně měla ale již dříve psychické problémy.

Alexandrovská se narodila v hlavním městě Ruska v roce 2000. Ve svých osmnácti letech reprezentovala Austrálii na zimních olympijských hrách v Pchjongčchangu. Kromě toho se stala dvojnásobnou australskou národní šampionkou.

Partner je sklíčený

"Slovy nedokážu popsat, jak se teď cítím. Jsem zničený z Katina náhlého odchodu," napsal na sociálních sítích její přítel Harley Windsor, se kterým dlouhá léta soutěžila v párovém bruslení. Společně tak vyhráli juniorské mistrovství světa.

Později na olympijských hrách v Pchjongčchangu se na ně ale lepila smůla. V roce 2019 byla Alexandrovská nucena ze zdravotních důvodů odejít do důchodu.

Měla duševní problémy

Dvacetiletá krasobruslařka tak trpěla těžkými depresemi, ze kterých se dlouho léčila. Podle některých spáchala Jekatěrina sebevraždu kvůli nešťastné lásce. Policie totiž s jejím tělem nalezla i vzkaz se slovem "miluji". Svůj život ukončila tak, že vyskočila ze šestého patra. Okolnosti a příčiny její smrti se ale zatím stále vyšetřují.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy