Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy StarDance 2018 Extra Focus Pohřeb Jana Kočky Týnuš Třešničková

Nejnovější kauzy

Smutná zpráva: Vinnetou je mrtvý! Zemřel legendární herec Pierre Brice

+ dalších 2 fotografií
Ve věku 86 let zemřel francouzský herec Pierre Brice. Fanoušci si ho pamatují především jako legendárního náčelníka Apačů Vinnetoua. O jeho smrti informovala agentura DPA s odvoláním na hercova právníka.

Tahle smutná zpráva nemile překvapí především velký počet fanoušků jeho nejznámější role indiána Vinnetoua. Vinnetou je Brice a Brice je Vinnetou. S rolí byl natolik spjat, že si ho lidé v jiné ani nepamatují. Na to si často stěžoval i herec, ale postupem času se smířil s tím, že už navždy bude onen legendární náčelník.

Filmy o Vinnetouovi byly natočeny na motivy románů spisovatele Karla Maye a slavnou sérii zahájil film Poklad na Stříbrném jezeře z roku 1962. Brice se k roli Vinnetoua neustále vracel. Na jeho popud nakonec vznikl v roce 1980 seriál Vinnetou a v roce 1998 film Vinnetou se vrací, který se ale do kin nedostal.

Pierre Louis le Bris, jak zní vlastní jméno herce, se narodil 6. února 1929 v Brestu ve staré francouzské šlechtické rodině. K roli Vinnetoua se dostal úplnou náhodou. Na jeho obsazení tehdy bylo více kandidátů, ale režisér mladého Pierra zahlédl na jednom festivalu a už byla ruka v rukávě. Brice však nebyl jen herec. Nejspíš o něm nevíte, že po válce se živil jako model a kromě herectví dělal také do hudby.

Vinnetou se stal pro několik generací symbolem míru, lásky a bratrství mezi lidmi. Jeho tragický konec v Posledním výstřelu (1965) sledoval snad každý z nás se zatajeným dechem. Filmový hrdina zemřel přesně před padesáti lety, nyní ho do filmového nebe následoval i jeho představitel. Oba ale budou v našich srdcích žít dál.

Mohlo by vás zajímat

Další články