Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Smutná zpráva: V Česku zemřela s covidem malá dívka, nedožila se ani 15 let

Zdroj: Profimedia.cz
úmrtí
V České republice podlehlo v souvislosti s nákazou koronavirem už přes 20 600 lidí. V únoru podle ministerstva zdravotnictví zemřela s covidem-19 i dívka, která ještě nedosáhla 15 let. Ústav zdravotnických informací a statistiky tuto skutečnost potvrdil.

Podle vydané statistiky ministerstvem zdravotnictví, kde je vidět, kolik lidí v souvislosti s covidem-19 zemřelo a v jaké byli věkové kategorii, zemřela i dívka, které nebylo ani 15 let. Odkud holčička pocházela a jak přesně byla stará statistika neukazuje. Mluvčí Ústavu zdravotnických informací a statistiky Lenka Svobodová úmrtí holčičky potvrdila. Pro TN.cz vylíčila, že dívka zemřela 22. února 2021. Kvůli ochraně osobních údajů však více informací neprozradila.

Špatná data a porod mrtvého miminka

Zprávu o úmrtí dítěte mohli lidé zaznamenat i minulý rok v listopadu, kdy měl zemřít chlapec z Ostravska, avšak tato informace byla ihned stažena, neboť v souvislosti s covidem-19 v té době žádné dítě nezemřelo. Mohlo jít o chybu z důvodu přetížené nemocnice, která zadala špatná data.

V polovině prosince pak Česko obletěla zpráva o ženě nakažené koronavirem, které se narodilo mrtvé miminko. Po dvou týdnech však byla tato data ze statistiky stažena. "Došlo ke smazání záznamu o úmrtí ve věku 0 let, neboť se nejednalo o úmrtí, ale o porod mrtvě narozeného dítěte s covid-19. Toto mrtvě narozené dítě není započítáno mezi zemřelé," uvedla dříve mluvčí ÚZIS Lenka Svobodová.

Související články

Další články