Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy StarDance 2019 Extra Host (pořad) demonstrace proti Babišovi Události roku 2019

Nejnovější kauzy

Smutná zpráva: V 83 letech zemřel herec a kaskadér Zdeněk Srstka

+ Dalších 17 fotografií
Smutná zpráva
V pondělí v ranních hodinách zemřel Zdeněk Srstka (†83). Herce, kaskadéra a sportovce si všichni pamatují z legendárních komedií Marečku, podejte mi pero! nebo Limonádový Joe. Prohrál boj s vážnou nemocí, kvůli které špatně chodil. Na sklonku života se neobešel bez pomoci obětavé manželky Aleny.

Zdeněk Srstka (†83) se už na nás dívá z hereckého nebe. Protagonista legendárních rolí dlouhodobě bojoval s vážným onemocnění, bohužel neúspěšně. Na sklonku špatně chodil a musela se o něj starat jeho manželka Alena. Bez pomoci se nezvládl ani obléknout.

Když se mu v neděli večer přitížilo, musela pro něj přijet záchranka. V pondělí ráno vydechl Srstka naposledy. Smutnou zprávu po poledni potvrdil webu lidovky.cz jeho syn Jiří Srstka. Poslední rozloučení bude neveřejné, rodina chce filmovému velikánovi dát poslední sbohem v úzkém kruhu.

Svou nejvýraznější roli, studenta Mužíka, ztvárnil v komedii Marečku, podejte mi pero!, kterou režíroval Oldřich Lipský. Zahrál si také ve filmech Limonádový Joe nebo Čtyři vraždy stačí, drahoušku. Dlouhých pětadvacet let pak moderoval pořad Chcete mě?, v němž hledal páníčky opuštěným pejskům.

Ještě před herectvím byl úspěšným sportovcem, v roce 1957 jeho krk zdobila bronzová medaile ze vzpírání na mistrovství Evropy. O tři roky později skončil devátý na olympiádě v Římě.

Mohlo by vás zajímat

Další články