Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

SMUTNÁ ZPRÁVA: Král módy je po smrti, Karel Lagerfeld (†85) podlehl RAKOVINĚ

+ Dalších 17 fotografií
Do hvězdného nebe odešla módní ikona Karl Lagerfeld. Bylo mu 85 let. Slavný návrhář podlehl rakovině slinivky.

Ikonický módní návrhář Karl Lagerfeld prohrál boj s těžkou nemocí. O jeho úmrtí informoval francouzský magazín Paris Match a další média, podle kterých byl včera převezen ve velmi špatném stavu do jedné z pařížských nemocnic. Vždy dokonale oděný návrhář byl v poslední době zdrcený z toho, že se na veřejnosti musel objevovat zanedbaný, zarostlý a bez několika zubů.

Lagerfeld byl hlavou módního domu Chanel, který v roce 1909 založila Coco Chanel. Jde o jednoho z nejuznávanějších návrhářů druhé poloviny 20. století.

Karl Lagerfeld se narodil 10. září v Hamburku.Pros­lavil se jako nezávislý tvůrce, který spolupracoval s mnoha módními značkami, včetně Chloé, Fendi a Chanelu. Na počátku 80. let vytvořil vlastní značku Lagerfeld, která se zaměřila na produkci parfémů a kolekčního oblečení. Významnou roli sehrála i jeho spolupráce se známými umělci.

Návrhář spolupracoval s tak výraznými osobnostmi jako je Madonna, šéfredaktorka Vogue Anna Wintour, Kylie Minogue, zpěvačkou Rihannou, Fergie, Katy Perry a spoustou dalších, jejichž fotografie naleznete v galerii.

Související články

Další články