Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Smutná zpověď kuchaře z MasterChefa o mrtvém miminku: Samuel nám posílá magická znamení

Petr si užívá chvíle s rodinou.
Zdroj: se souhlasem Petra Smazala
+ Další 2 fotografie
DOJEMNÉ

Petr Smazal z MasterChefa s manželkou prožil nejhorší noční můru, když po třiadvaceti dnech života přišli o novorozeného synka Samuela. Zármutek se rozhodli přetavit v něco pozitivního, mají už druhé dítě a na to první, o které tragicky přišli, vzpomínají velmi často.

Petr Smazal: Samuel je pořád mezi námi

„Stále si říkáme, že jako rodina jsme čtyři. Samuel tu není s námi, ale někde nad námi ano a bdí nad námi. To nám pomohlo. Nejspíš i u štědrovečerního stolu budeme mít prostřeno i pro něj. Ale máme pro něj udělaný i oltář udělaný v mexickém stylu, tam mu rozsvěcujeme svíčku. Dřív jsme ji rozsvěcovali každý den, teď ve chvílích, kdy je nějaká událost, která se týká i jeho,“ řekl eXtra.cz kuchař a majitel masny.

Po úmrtí prvního syna se zhroutil. Tři měsíce nemohl mezi lidmi a trpěl. Pak se ale s manželkou rozhodli jít po hlavě do dalšího těhotenství, což je zachránilo. Petr říká, že nebýt toho, možná by spolu nebyli.

Štěstí v druhém synovi

Když jsme se dozvěděli, že je manželka zase těhotná, byl to samozřejmě hodně šťastný okamžik. Bylo to po prázdninách, v době, kdy jsem se přihlásil do MasterChefa. O další dítě jsme se snažili okamžitě, ale testy nevycházely, takže jsme z toho byli často smutní. Tohle najednou byla euforie, nová energie. Měli jsme obrovskou radost z toho, že se to povedlo,“ svěřil se nám přešťastný táta Petr Smazal.

Magie a duhové dítě

„Hned mi naskočilo jméno Nataniel. Až pak jsme si našli, že význam je Bohem darovaný. To nebyla náhoda. A Nataniel se nám narodil třiadvacátého. 23 dní trval život Samuela. Celé je to magické,“ přemítá kuchař.

„Nataniel se už skoro celý zvedá, na čtyři měsíce je neuvěřitelně plný energie. Je to ďábel. Dětem, které se narodí po úmrtí sourozence, se říká, že jsou to duhové děti. A tvrdí se, že takové děti se hrozně rychle vyvíjejí. V tomhle případě to do posledního písmene platí,“ dodal.

Související články

Další články