Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Smutná tragédie v Ostrově: Třináctiletý chlapec zachránil před ohněm pět kamarádů

Smutná tragédie v Ostrově: Třináctiletý chlapec zachránil před ohněm pět kamarádů
Zdroj: Facebook
+ Dalších 5 fotografií
Karlovarsko
Během tragédie ve skateparku v Ostrově nad Ohří zachránil pět životů. Třináctiletý J. se svěřil, jak se společně s kamarády dostali ven z hořících molitanových kostek. Dvanáctiletou dívku, která na místě uhořela, se jim však zachránit nepodařilo.

Smutné události ve skateparku v Ostrově nad Ohří přihlíželo devět chlapců a dívek. Tam jejich kamarádka uhořela v molitanové dopadové jámě foam pit, ve které si děti hrály. Požár vznikl ve chvíli, kdy jedna z dívek vytáhla zapalovač. „Viděl jsem plamen. Sfoukl jsem jí ho a s kámošem jsme se zvedli, že vylezeme ven, protože se nám to nelíbilo. Jenže ona znovu škrtla, plamen už byl teď větší, a vše hodila do rohu. To už jsme neuhasili,“ popsal dění pro Blesk chlapec, který z ohnivého pekla uprchl.

Do skateparku mohly děti běžně chodit, měly se ale vyhýbat právě dopadové jámě, která byla uzavřená. Dovnitř se dostaly přes třicet centimetrů širokou a čtyři metry dlouhou škvíru.

Zachránil své přátele

Ve chvíli, kdy molitanové kostky začaly nekontrolovatelně hořet, snažil se jeden z chlapců své kamarády zachránit. „Chytil jsem je za zadek a rukama je strkal do té mezery," vzpomínal pro Blesk J. Během záchrany posledního z pěti mu ale začala hořet bota. Okamžitě ji uhasil a utíkal ven. V tu chvíli však uviděl, že jedna dívka zůstala uvnitř. Zasekla se totiž v mezeře, kterou děti uprchly.

„V jedné ruce držela mobil, v druhé klíče. S klukama jsme jí podávali řídítka od koloběžky, aby se chytla,“ popsal situaci chlapec s tím, že dívce začaly hořet vlasy a kraťasy. Nadýchala se kouře a spadla zpět do molitanu, kde uhořela.

„Děti tam neměly co dělat. Je to veliké neštěstí, co se stalo. Tuhle atrakci opravovat nebudeme, úplně ji zrušíme. Všude, kde je teď dřevo, to nahradíme betonem,“ uvedl pro Blesk starosta Ostrova Jan Bureš. Na místo tragédie se nyní sházejí lidé a vytvořili tak pietní místo, kam nosí květiny a svíčky

Související články

Další články

Nejnovější kauzy