Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Vopěnková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Smutná souhra při natáčení Na samotě u lesa: Pohřeb ve filmu, smrt ve skutečnosti!

Zdroj: archiv, Profimedia.cz
+ Dalších 6 fotografií
filmy
Když oscarový režisér Jiří Menzel (80) před lety začal točit nezapomenutelnou komedii Na samotě u lesa, ani ve snu ho nenapadlo, jakou bolest bude o několik týdnů později prožívat. Přibližně v půlce natáčení ho totiž zastihla smutná zpráva o úmrtí jeho tatínka. A to zrovna v den, kdy se točila scéna, v níž se děda Komárek chystá na pohřeb svého kamaráda.

Kdykoliv se dívá na jeden z klenotů českého filmu, komedii Na samotě u lesa, vrátí se režiséru Jiřímu Menzelovi bolestné vzpomínky. V průběhu natáčení mu totiž zemřel tatínek.

Smutná zpráva přišla zrovna v den, kdy Menzel režíroval scénu, ve které se chystá děda Komárek v podání Josefa Kemra (†72) na pohřeb svého dobrého kamaráda.

„Uprostřed natáčení mi umřel tatínek. Na jaře ho stihla mozková mrtvice. Několik měsíců se trápil a smrt pro něj byla vysvobození. Ráno jsem byl na cestě ke Komárkově chalupě, když má sestra o tom zavolala zprávu do štábu. Přijel jsem k chalupě, kde mi to řekli,“ vzpomíná Menzel, který se nyní sám zotavuje z vážných zdravotních problémů, ve své knize Rozmarná léta.

Nebylo to náročné pouze pro Jiřího Menzela, ale pro celý štáb. „Všichni byli smutní, že mi umřel tatínek. Děti dokonce plakaly. Filmovat jsme museli. Zvláštní náhodou jsme právě ten den točili scénu, kdy se děda Komárek v černých šatech vypravuje na pohřeb a komentuje neodkladnost lidské smrti,“ uzavřel oscarový režisér.

Související články

Další články