Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Vopěnková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Smutná smrt profesora Snapea: Alanovi Rickmanovi rakovina vzala otce, pak i život

Zdroj: imdb.com
+ Dalších 9 fotografií
výročí
Přesně před čtyřmi lety se fanoušci filmů o Harrym Potterovi dozvěděli zdrcující zprávu - zemřel Alan Rickman, kterého si lidé zamilovali v roli profesora Severuse Snapea. Ve věku 69 let podlehl rakovině, která ho porazila během pouhého roku. Stejný osud potkal i jeho otce, a to ještě v době, kdy byl Alan malým chlapcem.

Alan Rickman se proslavil v mnoha rolích. Jako záporák Hans Gruber ve Smrtonosné pasti se zapsal do paměti spousty diváků, jako nevěrník Harry ve filmu Láska nebeská exceloval a role Severuse Snapea ve snímcích o Harrym Potterovi mu přinesla velkou slávu a ty nejvěrnější fanoušky. Ti se přesně před 4 lety dozvěděli, že Rickman prohrál svůj boj se zákeřnou rakovinou.

Dětství Alana Rickmana nebylo zrovna veselé. Když mu bylo 8 let, jeho otec zemřel na nádorové onemocnění. Matka se pak o něj a o jeho tři sourozence musela starat sama. Kvůli práci se rodina přestěhovala na předměstské sídliště, kde byl ovšem Alan velmi nešťastný.

První paprsek naděje na lepší život mu svitl, když získal stipendium na Latymerově střední škole v západním Londýně, kde začal se svou divadelní kariérou. Dlouhodobě se pohyboval na divadelních prknech, dokud si ho nevšimli filmoví tvůrci, kteří z něj udělali hvězdu pláten.

Utajovaná rakovina

Ve chvíli, kdy má člověk vše – peníze, slávu, spokojený život a krásnou rodinu – se může objevit ta nejhorší životní překážka. V roce 2015 byla Rickmanovi diagnostikována stejná nemoc, která ho jako chlapce připravila o otce. Rakovina se projevovala skutečně zákeřně a během pouhého roku, kdy s ní statečně bojoval, z něj vysála veškerou energii.

Fakt, že trpí tak ošklivou nemocí, herec tajil před všemi svými fanoušky. O rakovině věděla jen rodina a nejbližší přátelé. Proto byl svět v šoku ve chvíli, kdy 14. února 2016 Alanova manželka Rima Horton oznámila, že milovaný představitel profesora Snapea je po smrti.

I dnes, čtyři roky po smrti, fanoušci na Alana Rickmana s láskou vzpomínají. Obzvláště ti, kteří ho nejlépe znali jako Severuse Snapea, si na internetu společně připomínají jeho talent a truchlí nad ztrátou nadaného člověka.

Související články

Další články