Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Vít Starý koronavirus Počasí Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Smutná pravda o smrti rodičů Karla Gotta: Krutost osudu mu nedovolila se rozloučit

Zdroj: Profimedia.cz, archiv
+ Dalších 28 fotografií
minulost
Bezmála dva měsíce uplynuly od odchodu Karla Gotta (†80) na věčný odpočinek. Sám Mistr se ale musel před lety vyrovnávat s krutou ztrátou rodičů. Nejprve přišel o maminku Marii (†66), potom o tatínka Karla (†71), pokaždé těsně před začátkem jeho vánočního turné. Jako by to bylo prokletí!

Není tajemství, že měl Karel Gott (†80) po celý život blíž k matce než otci, miloval však oba rodiče. Když mu oba krátce po sobě zemřeli, byla to pro něj obrovská rána. Dlouho v sobě dusil bolest z toho, že se s nimi nemohl ani rozloučit.

Zpráva o smrti maminky Marie (†66) zastihla Slavíka v roce 1977 jen několik minut před začátkem vánočního koncertu ve Frankfurtu nad Mohanem. Zemřela náhle na infarkt, přesto Karel zvládl zazpívat. Nadosmrti si potom vyčítal, že mamince nikdy neřekl, že se stala babičkou.

Svou prvorozenou, avšak nemanželskou dceru Dominiku Gottovou (46) potom Mistr přiznal alespoň svému otci Karlovi (†71). Vnučku si však příliš neužil, protože vážně onemocněl s ledvinami. Gott doufal, že s tátou mu osud rozloučení dopřeje, jenže se mýlil.

Rodinná hrobka a Malvazinky

„Jel jsem za ním ráno do nemocnice a to už nebyl. Nestihl jsem ho! A večer byla premiéra celého turné v Plzni. A to si kapela myslela, že Karel nebude zpívat. Já jsem říkal: Co bych, pánové, měl dělat? Sedět doma a dívat se do zdi? Mně pomůže jeviště, budu s vámi a budeme zpívat a hrát. Lidi se budou bavit a to bude ještě lepší,“ prozradil v minulosti Gott pro Český rozhlas.

Rodiče Karla Gotta jsou pochováni v rodinné hrobce ve vesnici Újezd u Svatého Kříže na Rokycansku. Mistr tam jako dítě trávil letní prázdniny a k místu si uchoval vřelý vztah. Dokonce se jednu chvíli mluvilo o tom, že by tam mohl spočinout i Mistr. Vdova Ivana Gottová (43) nakonec oznámila, že zpěvák bude mít hrob na hřbitově na pražských Malvazinkách. Podle posledních informací, jež máme k dispozici, se tam zatím nenachází.

Související články

Další články