Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy StarDance 2019 Extra Host (pořad) demonstrace proti Babišovi Události roku 2019

Nejnovější kauzy

Smutek v pražské zoo: Známá medvědice Bora je po smrti, bylo jí 33 let

Smutná zpráva
Smutná zpráva přišla ve středu večer z pražské zoologické zahrady. Lední medvědice Bora, která tam patřila k nejznámějším zvířatům, je po smrti. Veterinář ji kvůli zdravotním problémům musel uspat. Dožila se 33 let.

Pražská zoo utrpěla velkou ztrátu! Lední medvědice Bora ve věku 33 let zemřela. Patřila k nejznámějším zvířatům zahrady, dožila se velmi vysokého věku. Samice ledního medvěda většinou umírají okolo 26. roku života.

„Přišli jsme o jedno z našich ikonických zvířat – samici medvěda ledního Boru. Náš veterinář musel provést její eutanazii. Známky stáří na ní byly patrné již dlouho a na začátku letošního roku prodělala nejspíš mrtvici,“ uvedla pražská zoo na Facebooku.

Její stav byl od té doby stabilizovaný a dostávala léky, jenomže v úterý Bora ochrnula na pravou stranu těla. „Nejspíš vlivem druhé mrtvice, a i přes další medikaci a veškerou potřebnou péči nebyla šance na zlepšení,“ vysvětlila zoologická.

O lední medvědici se vrchní chovatleka Denisa Zběhlíková starala dlouhých 22 let, dokonce pečovala i o její dceru Bertu. Podle Zběhlíkové bylo největším Bory potěšením především jídlo. „Udělala by pro něj skoro cokoliv,“ vzpomíná s úsměvem.

Mohlo by vás zajímat

Další články