Skon moderátora byl náhlý a podle kolegů odešel muž, kterého nelze nahradit. Na Kavčích horách se spekuluje, že mu selhaly vnitřní orgány.

Diváci České televize znali Vlada Štancla hlavně jako svérázného a originálního moderátora Černých ovcí. Na tvorbě tohoto pořadu se podílel od roku 1995. Natočil přes stovky reportáží, kde bojoval za práva podvedených.

„Při skládání týmu jsem hledal osobnost, která bude kreativní a dokáže k publicistice přistoupit originálním způsobem. Objevil jsem Vlada, který byl v té době hercem divadla Minor. Za 21 let naší spolupráce se vypracoval z nápaditého reportéra v osobitého moderátora,“ říká dramaturg Černých ovcí Jan Chaloupecký na stránkách České televize.

„Odchodem Vlada ztrácíme kolegu, kterého nebudeme umět nahradit. Od dnešního dne už budou Černé ovce navždy jiné. V obou činnostech se nikdy nespokojil s rutinou, vždy hledal nové přístupy a záleželo mu na tom, aby výsledky jeho práce diváky zajímaly,“ dodal zdrcený Chaloupecký.

Kromě moderování se Štancel věnoval i loutkovému divadlu, psaní scénářů a režii. Vystudoval DAMU a divadlu se několik let věnoval. Dva roky byl také uměleckým ředitelem pražského divadla Minor. Podílel se také na oblíbené a nekorektní České sodě.