Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Smutek i smích: Hvězdy vzpomínaly na premiéře filmu Karel Svoboda: Šťastná léta

Zdroj: Česká televize
+ Dalších 16 fotografií
památka
Záběry ze soukromých rodinných archivů, vzpomínky spolupracovníků a přátel v čele s Karlem Gottem a hlavně ucelený reprezentativní výběr ukázek tvorby jednoho z nejúspěšnějších českých skladatelů – to je nový dokumentární film Karel Svoboda: Šťastná léta režiséra Petra Kleina Svobody, na jehož slavnostní premiéru přišla řada slavných osobností. Ty si připomněly jednoho z největších skladatelů Česka a s úsměvem sledovaly záběry z jeho života.

Film Karel Svoboda: Šťastná léta mapuje nejplodnější období Svobodova života, kdy vznikla většina jeho nejznámějších písní a filmové hudby. Kromě vzpomínek jeho blízkých a kolegů, mezi kterými nechybí například Karel Gott, Helena Vondráčková, Karel Šíp, Michal David nebo Theodor Pištěk, budou v dokumentu vůbec poprvé zveřejněny i soukromé archivní záběry, které osvětlí i skladatelův vnitřní život.

Právě i osobnosti, které se na dokumentu podílely, se přišly podívat na středeční slavnostní premiéru. Režisér snímku a zároveň syn legendárního skladatele Petr Klein Svoboda začal snímek natáčet jako symbolický dárek svému otci k jeho nedožitým 80. narozeninám. Výsledek se povedl natolik, že gratulanti málem museli na potřesení rukou stát frontu. Stovky hodin strávených probíráním soukromých archivů a zpovídáním blízkých přátel, kolegů a spolupracovníků přinesly ovoce.

Podívejte se do galerie na to, jak probíhala slavnostní premiéra snímku Karel Svoboda: Šťastná léta. Dorazila spousta slavných hostů a po skončení promítání byli všichni nadšení, jak Petr Klein Svoboda dokázal svého tatínka skvěle zachytit.

Související články

Další články