Trendy
válka na Ukrajině Olympiáda v Paříži Petr Pavel kauza Kramný

Smuteční rozloučení s Vlastimilem Harapesem v Národním divadle: Zdrcený Štěpnička, Suchý i Kepka

+ Dalších 84 fotografií

Kolegové, přátelé i rodina se naposledy loučí s hercem a tanečním mistrem Vlastimilem Harapesem (†77). Poslední sbohem se uskutečnilo v pondělí 27. května v Národním divadle, kde měl mnoho let angažmá coby baletní mistr. Na místo dorazilo mnoho zdrcených lidí, mezi nimiž nechyběl ani divadelník Jiří Suchý či herec Ondřej Kepka. Na místě byla také redakce eXtra.cz.

Česko oplakává Vlastimila Harapese. Baletní mistr, herec, choreograf a taneční pedagog podlehl rakovině plic 15. května ve věku 77 let. Poslední rozloučení se uskutečnilo o dvanáct dní později v Národním divadle.

Dveře se pro smuteční hosty otevřely po jedenácté hodině dopoledne. Nechyběl mezi nimi například dvaadevadesátiletý umělec Jiří Suchý, herec Ondřej Kepka, herečka Uršula Kluková či básník Ivo Šmoldas.

Zdrcení kolegové

Pohřeb s proslulým tanečníkem si nenechal ujít ani herec Jiří Štěpnička, herec Miloslav Mejzlík, dabér Michal Jagelka, houslista Jaroslav Svěcený či moderátor Aleš Cibulka. Bývalý ředitel České televize Petr Dvořák přišel dát také poslední sbohem.

Před půl dvanáctou už se sál zaplnil. Na pódiu byla rakev doslova obsypaná květinami a věnci a nechyběla ani černobílá fotografie všestranného umělce. Nad ní projektor promítal snímky z představení i z umělcova života. Poslední rozloučení začalo v pravé poledne. Na úvod zahrála píseň Jen pár dnů, kterou Harapes nazpíval se svou bývalou manželkou Hanou Zagorovou.

Na místě je redakce eXtra.cz, která sleduje dění.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy