Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Protest proti Babišovi: Smuteční průvod podnikatelů projel Prahou. Svoboda podnikání prý končí

S EET přišel Andrej Babiš.
Zdroj: profimedia
Prahou ve středu projel smuteční průvod plný živnostníků a podnikatelů, kteří takto vyjádřili nesouhlas se zavedením EET. Evidence tržeb vejde v platnost od 1. prosince. V průvodu nechyběla ani rakev a parte.

Smuteční průvod jel z Hostivaře do centra Prahy a pokračoval až do Dejvic. Podnikatelé vyslali jasný nesouhlas se zavedením elektronické evidence tržeb, se kterou přišel Andrej Babiš.

Zákon je podle podnikatelů diskriminační. „Rozhodli jsme se v poslední den svobodného podnikání vyjet do ulic, abychom dali najevo svůj nesouhlas,“ uvedl pro web idnes.cz pořadatel akce Bohumil Pražák.

Původně mělo vyjet do průvodu celkem sedmdesát vozů, nakonec se jich však sešlo pouze dvanáct. V průvodu jela i rakev a nechybělo ani parte a protestní transparenty. V Letenské ulici byly zapáleny svíčky pro Andreje Babiše.

Evidence tržeb jde do provozu 1. prosince a zasáhne více než 40 tisíc podnikatelů. Ti si mohli do teď systém vyzkoušet v pilotním systému. V posledních dnech také ve Sněmovně přibývá návrhů na změny EET. Podnikatelé si však myslí, že se jedná pouze o záchranná opatření na poslední chvíli.

Související články

Další články