Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

Smůla se jí lepí na paty: Pašeračka Tereza ztrácí naději, že se podívá domů, zrušili termín jejího slyšení

Pašeračka Tereza: Strach o budoucnost v pákistánském vězení!
Zdroj: profimedia
+ Dalších 5 fotografií
Pákistán

Tereza Hlůšková (25) se z pákistánského vězení zřejmě jen tak nedostane. Stále si odpykává svůj několikaletý trest za pašování drog. Už několikrát měla mít projednání o jejím odvolání, ale soudci případ vždy odložili, protože měli plné ruce práce s jinými případy. Pašeračka Tereza si tak bude muset počkat na další termín. 

Další odročení. Přesně to si vyslechla pašeračka Tereza, která si odpykává trest v pákistánské věznici za pašování drog, které u ní v lednu 2018 tamní policisté nalezli. Od té doby stále čeká, kdy se uskuteční odvolání a ona bude moci odcestovat do českého vězení, kde by strávila zbytek trestu.

Odvolací soud její žádost zrušil v minulosti už pětkrát a tentokrát si Tereza myslela, že by to mohlo vyjít. Ale zase nic. Soudci měli napilno, a proto bylo  její jednání znovu odročeno. „V dnešním seznamu případů byl Terezin případ pod číslem 39. Soudci Ali Báqi Nadžafí a Sarfraz Dogar projednávali případy až do čísla 30. Na konci úředních hodin už ostatní případy nevyslechli,“ prozradil pro Blesk pákistánský novinář.

Strach o život

U soudu dostala Hlůšková za pašování téměř devíti kilogramů heroinu osm let a osm měsíců. Proti rozsudku se odvolala, ale na druhé stání se téměř tři roky čeká. Místní úřady případ již pětkrát odložily.

Kromě toho se nyní začala Hlůšková bát o své zdraví. Ve věznici prý propukla epidemie smrtelných chorob a do vedlejší cely měli umístit ženy, které mají mít AIDS a tuberkulózu.

Související články

Další články