Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Šmucler promluvil o zubaři hrůzy z Teplic: Hrozí mu nanejvýš směšná pokuta

Šmucler promluvil o zubaři hrůzy z Teplic: Hrozí mu nanejvýš směšná pokuta
Zdroj: archiv Kristee, Profimedia.cz
+ Další 4 fotografie
strašné
Na údajně nešikovného zubaře, který momentálně působí v Teplicích, si v průběhu let stěžovaly desítky lidí. Tento týden na něj upozornila mladá žena s přezdívkou Kristee. Ukázala fotky rozpitvané dásně a nateklé tváře. Šéf České stomatologické komory (ČSK) Roman Šmucler musel konstatovat, že v případě prokázání viny hrozí zubaři nanejvýš pokuta.

Z fotek ženy, která se prý svěřila do rukou teplického zubaře, běhá mráz po zádech. Podle Šmuclera je trestání zubařů za chyby v Česku velmi obtížné. "Pokud přijde stížnost, prošetříme to. Je třeba si ale uvědomit, že jsme jednou z mála zemí, kde si stomatologii, chirurgii nebo lékárnu může otevřít kdokoli. Stačí mít ‚na papíře‘ lékaře a klidně tam může nechat pracovat koholi. Nejde to kontrolovat," napsal Šmucler na Facebook.

Klinika už s problémovým zubařem rozvázala spolupráci. Nebrání se odškodnění prokazatelně poškozených pacientů. A uvažuje i o právních krocích vůči již bývalému zaměstnanci.

Směšná pokuta

"Ručení je omezené, klidně pár korunami. Větší jistotu nemáte. Pokud jsou problémy, prostě se vymění jedno eseróčko za druhé. Ještě se to nazve ‚klinika‘, aby to bylo dostatečně ‚ujeté‘. V normálních demokraciích může zařízení otevřít jen lékař a pokud udělá malér, táhne se to s ním do konce života. Dává si pozor. V cizině si to nechávají znovu a znovu vysvětlit. Nechápou to. ‚Osobní zodpovědnost podnikatele za zdraví u vás není?‘ V situaci, kdy jedním z největších podnikatelů ve zdravotnictví je inženýr obchodu a premiér zároveň, to tak ale nejspíš zůstane. Voliči to tak prostě chtějí," vysvětlil šéf CSK Šmucler, který byl i členem koronavirového krizového štábu.

Pokud by se vina zubaře potvrdila, hrozil by mu podle Šmuclera směšný trest. Jak upozornil portál TN.cz, stomatologická komora mu může udělit pouze pokutu, jejíž nejvyšší sazba je 25 tisíc korun. Provinilce lze také z komory vyloučit, v takovém případě by nesměl provozovat praxi.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy