Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Smrtka v podobě bouřky: Bleskem zabila 12letou Viktorku, její 18letou sestru, třetí bojuje o život

blesk
Zdroj: Profimedia.cz
Tragédie

Tři sestry si vyrazily na túru do hor v Norsku, ale tam je zastihla děsivá bouřka. Dvě dívky utrpěly smrtelná zranění poté, co je zasáhl blesk, a třetí musela být odvezena do nemocnice ve městě Bergen. 

Dívky, identifikované jako Benedicte Myrset (18) a Victoria Myrset (12), se spolu s třetí sestrou rozhodly, že si udělají túru do horské oblasti Hareid v Norsku. Jenže během nedělní cesty po populární turistické stezce na horu Melshorn je potkalo silně nepříznivé počasí doprovázené bouřkami a blesky.

Jeden z blesků dvě dívky zasáhl a bohužel na místě zemřely, jak informoval britský deník Daily Mail. Třetí sestra, jejíž jméno není známo, byla převezena do nedaleké nemocnice a odtamtud do nemocnice v Bergenu, což je druhé největší město Norska.

Počasí bylo nevyzpytatelné

Starosta Hareidu Bernt Brandal celou událost označil za hluboce tragickou a dodal, že to nikdo nemohl předvídat, protože se počasí měnilo neskutečně rychle. Norské vysílací stanice po události uvedly, že v neděli 4. července odpoledne a v podvečer bylo v dané oblasti zaznamenáno více než 800 výbojů blesků.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy