Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Ivana Gottová Výměna manželek StarDance 2019

Nejnovější kauzy

Smrtící vichr na Slovensku: Na skupinu školáků spadl strom, čtrnáctiletý chlapec nepřežil

tragédie
Na Slovensku se odehrálo něco opravdu strašného. Na skupinku školáků základní školy spadl strom, který vyvrátil silný vítr. Bylo zraněno několik dětí a bohužel jedno z nich nepřežilo.

Nepřívětivé počasí si vyžádalo další oběť. Výstraha před silným větrem platí jak pro Českou republiku, tak pro Slovensko. A právě ve slovenské Nitře se odehrálo veliké neštěstí způsobené vichrem. V pondělí odpoledne o tom informovali slovenští policisté.

Silný vítr tam vyvrátil strom, který dopadl na právě procházející skupinku školáků základní školy. Čtrnáctiletého chlapce to stálo život. Další děti byly zraněny, z toho jedno velmi vážně. Původně slovenští policisté informovali, že tam zemřela dívka.

Lidé by se v takovémto počasí neměli zdržovat v blízkosti nestabilních překážek, aby se vyhnuli hrozícímu nebezpečí. Výstraha platí do pondělního večera a byl vyhlášen vysoký stupeň nebezpečí. To stejné platí i pro Německo, Polsko a Rakousko.

Větrná bouře už napáchala mnoho škod. Tisíce domácností trápí výpadky proudu. Nárazy silného větru dosahují přibližně 75 km/h, na horách přesáhly 100 km/h a dosáhly tak síly orkánu.

Mohlo by vás zajímat

Další články