Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Smrtící tornádo: Po malé holčičce (†2) zbyla jen růžová tříkolka, maminka bojuje o život

Smrtící tornádo: Po malé holčičce (†2) zbyla jen růžová tříkolka, maminka bojuje o život
Zdroj: Pixabay, Profimedia
+ Dalších 7 fotografií
Tragédie

Tornádo si na Břeclavsku vyžádalo svou šestou oběť. Tou se stala teprve dvouletá holčička. Hrozivou tragédii nepřežil ani dívčin dědeček a její maminka aktuálně bojuje o svůj život v nemocnici. Po holčičce zbyla jen  růžová tříkolka uprostřed trosek...

Tornádo zabilo dědečka i vnučku

Tornádo, které se čtvrtečního večera prohnalo jihem Moravy, si vyžádalo už svou šestou oběť. Tou se stala teprve dvouletá holčička. Dívenku zavalily v hodonínském Pánově sutiny domu, který se zřítil k zemi. Záchranáří se holčičku sice pokoušeli resuscitovat, svým zraněním ale nakonec bohužel podlehla. Dívenka zemřela po převozu do Fakultní nemocnice Brno.

"Potvrzuji úmrtí dítěte v souvislosti s tornádem. Vzhledem k věku oběti nebudeme zveřejňovat více informací," řekla Blesku mluvčí Fakultní nemocnice Brno Veronika Plachá. Podle portálu Novinky.cz našli hasiči na místě bývalého domova už jen růžovou tříkolku, která čněla z trosek.

Maminka bojuje o život

Matka dítěte podle svědků svou nebohou dcerku nepouštěla z náručí až do poslední chvíle. Sama teď přitom leží těžce zraněná na nemocničním lůžku a bojuje o život. Celou rodinu postihlo obrovské neštěstí, zdravý totiž nevyvázl ani dědeček (†64). Ten zemřel přímo uvnitř hájenky, do níž se přihnalo tornádo a shodilo střechu. Právě v podkroví zastihlo tornádo obyvatele domu. Když se střecha zřítila, starší muž na místě zemřel. O život malé holčičky záchranáři dlouze bojovali a oživovali ji.

Ničivé tornádo vzalo na Moravě lidem více než tisíc domovů a teď si vyžádalo také šestou oběť na životě. Mezi dalšími byla i těhotná žena nebo jednadvacetiletý mladík.

Bouře na Břeclavsku a Hodonínsku provázely kroupy o velikosti až tenisových míčků a také právě osudné tornádo o rychlosti přes 200 kilometrů za hodinu. Nejzasaženější byly obce Moravská Nová Ves, Hrušky, Mikulčice a Lužice, ale také hodonínská část Pánov a čtvrť Bažantnice.

"Přišlo to úplně znenadání, trvalo to asi tři minuty. Snažili jsme se s dětmi schovat, naštěstí jsme všichni v pořádku. Azyl jsme našli u maminky, která tady také žije, ale jako zázrakem ji to nezasáhlo," popisuje příchod katastrofy jedna z místních.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy