Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

SMRTÍCÍ MRÁZ už má v Česku první oběti, teploty padají k –30 °C! MAPY, kdy a kde bude nejhůř

Zima je letos opravdu krutá.
Zdroj: Profimedia
Českou republiku sužují dosud nejdrsnější mrazy za celou zimu. Tento týden má být vůbec nejchladnějším. Není snad nikdo, kdo by se neptal, kdy už konečně přijde jaro, zima nás ale zdaleka neopustí. Vlivem krutých mrazů už bohužel přišlo několik lidí o život. Podívejte se na mapy, jak bude právě u vás.

Mrazivá zima sužuje celé Česko. A tento týden má být vůbec nejkrutější. Hrozí tak další oběti na životech. V Ostravě na následky krutých mrazů zemřeli v posledních dnech tři bezdomovci nezávisle na sobě. Jednalo se o dva muže ve věku 34 a 43 let a padesátiletou ženu.

„Česko zažívá nejchladnější pracovní týden letošní zimy – kvůli studenému severovýchodnímu proudění a jasným nocím po ránu měříme v mrazových kotlinách až –25 °C, v nížinách až –18 °C. Také nejvyšší odpolední teploty jsou jen mezi –12 až –7 °C. Naši pocitovou teplotu neboli wind chill snižuje mírný až čerstvý vítr. Takže se při teplotě na teploměru –10 °C pocitově cítíme na –18 °C. Studený vzduch se sem dostává kolem tlakové výše Hartmut, která má svůj střed nad Skandinávií,“ vysvětluje situaci meteoroložka Dagmar Honsová pro eXtra.cz. „Silné mrazy potrvají do konce pracovního týdne,“ dodává. Podívejte se na mapy v galerii, jak bude právě u vás!

Tuto sobotu se teploty budou přes den pohybovat mezi 0 až 4 °C, v noci kolem – 4 až – 8 °C. Neděle už se bude přes noc pohybovat mezi –2 až –6 °C a den bude také teplejší. Dočkáme se až 7 °C, snad tedy brzy opravdu roztajeme.

„O víkendu počasí u nás začne ovlivňovat tlaková níže se středem nad Velkou Británií a začne k nám proudit teplý vzduch od jihozápadu, takže v příštím týdnu zřejmě v maximech naměříme až 10 °C. Čeká nás opět velký teplotní skok,“ tvrdí Honsová.

Související články

Další články