Trendy
Výměna manželek 2024 válka na Ukrajině Survivor 2024 Kate Middleton

Smrtící koktejl alkoholu a prášků vyměnil za léčbu: Pomeje konečně řeší deprese!

svatba Pomeje
Zdroj: www.herminapress.cz
+ Dalších 8 fotografií
Už se skoro zdálo, že mu není pomoci, Jiří Pomeje (53) se ale se svou silnou závislostí na alkoholu nakonec rozhodl zabojovat! Otázkou ale je, jestli při způsobu léčby, kterou zvolil, nespadne do průšvihů znovu.

Nedávno stav Pomejeho došel až tak daleko, že ho zmlátily schody nebo v noci dělal binec v domě, kde žil s manželkou To asi byly poslední kapky.

„Jirka volal o pomoc, v Modré laguně jsme se rozhodli, že mu rádi vyhovíme. Zjistil, že tudy, tedy přes alkohol, cesta nevede, že mu uškodil, a že by chtěl začít léčbu, která by mu pomáhala i proti depresi. Ta na něj pořád číhala. Jestli to dokáže, to bude záležet především na něm. Mohu mu dát rady, léky, což se děje, mohu mu pomoci zablokovat chuť na alkohol. Teď ale říká, že ji úplně ztratil. Jestli se neobjeví znovu, je to skvělé,“ řekl eXtra.cz MUDr. Jan Cimický

A dal najevo, že Pomeje na tom opravdu není dobře. „Nikdy to není ztracené. Možná jsem zažil i těžší případy, než je Jirka. Někdy se léčba povedla, jindy ne. Známe se ale léta. Vím o všech jeho kladech i záporech, velmi otevřeně je před ním pojmenovávám, což mu pomáhá,“ vysvětluje psychiatr, který Pomejemu předepsal antidepresiva.

Dřív, stejně jako Iveta Bartošová (52), používal skoro smrtící koktejl prášků a alkoholu. Podle našich informací bral Tramal na bolest, Neurol na nervy nebo Stilnox na spaní. A to vše zapíjel velkými dávkami alkoholu. Dnes už je naštěstí pod lékařskou kontrolou.

Jenže okolí Jiřího Pomejeho (53) se obává, zda občasné docházení k odborníkovi (ten se kdysi snažil zachránit i již zmíněnou Ivetu Bartošovou, což byl nadlidský úkol) může Jirkův problém vyřešit.

„Intenzivní léčba nemusí být jen v ústavním prostředí, může se poskytovat i ambulantně. Už jen to, že se Jirka rozhodl svůj problém řešit, je dobrý krok,“ myslí si Cimický.

U řady odborníků dosud ale převládá názor, že ambulantní léčba pomáhá spíš při úplných začátcích alkoholismu, téměř celoživotní nadměrné pití podle nich spíš vyžaduje dlouhodobou ústavní léčbu.

Co dělat při jaderné havárii: Základní rada zní schovej se a zůstaň v kontaktu, říká Dana Drábová

Související články

Další články

Nejnovější kauzy