Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Smrtící bouře Mortimer: Způsobila mnoho škod, vyžádala si tři lidské životy

Smrtící bouře Mortimer: Způsobila mnoho škod, vyžádala si tři lidské životy
Zdroj: požáry.cz
+ Další fotografie
živel
Bouře Mortimer napáchala po střední Evropě ohromné škody, a tak byly v důsledku silného vichru tisíce domácností bez proudu. Bohužel si bouře vyžádala i tři lidské životy.

Střední Evropu v pondělí zasáhla bouře Mortimer. Silný vichr se prohnal napříč Českem, Slovenskem, Polskem i Německem. Na těchto územích se zkomplikovala doprava i chod běžných domácností.

Polámané větve a stromy komplikovaly dopravu na silnicích i železnicích. Hasiči museli vyrážet také k poničeným budovám, které měly poškozené střechy a utržené plechy. Bleskové povodně způsobily, že nejezdily desítky vlaků. Dokonce musely být pozastaveny trajekty a letadla.

Bouře Mortimer si bohužel vyžádala i tři lidské životy. Ten nejmladší vyhasl ve slovenské Nitře, o čemž jsme vás informovali v pondělí. Čtrnáctiletý chlapec ale nebyl jedinou obětí. Na jihovýchodě Polska zemřel řidič chevroletu, protože na vozidlo spadl strom. V Německu kvůli silné bouři zemřel také jeden člověk. Na jedoucí auto, ve kterém seděl jednačtyřicetiletý muž, též spadl vyvrácený strom.

Marek Ztracený o synovi: Je to neřízená střela, pořád má něco zlomeného, maminka šílí

Související články

Další články

Nejnovější kauzy