Trendy tagy Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami

Nejnovější kauzy

Smrtící bakterie zabila Američana a napadla Čecha: Může se to stát i vám, donesete si ji z moře

Zdroj: Facebook.com
zákeřná bakterie
Z krásné dovolené se během pár minut může stát hotový horor. Své by o tom mohla vyprávět Cheryl Bennett. Její otec Dave Bennett trpěl rakovinou a měl oslabenou imunitu. Přesto nikoho z nich nenapadlo, že smrt najde právě v oceánu. Američan se šel koupat a v oceánu se nakazil bakterií, která požírá kožní tkáně. Něco podobného se stalo i Čechovi, který sice přežil, ale hrozí mu amputace nohy.

Šestašedesátiletý Dave Bennett se šel koupat do oceánu s malou tržnou ránou. Nikdo v tu chvíli netušil, že se mu stane osudná. V oceánu se totiž nakazil zákeřnou bakterií, která požírá kožní tkáně. Domů ještě došel po svých, ale za několik hodin se probudil s velkými bolestmi, horečkou a zimnicí.

Cheryl Bennett svého otce okamžitě vzala do nemocnice. Tam si všimla, že když otce lékaři převlékali do nemocničního oblečení, měl na svém těle tmavé skvrny. Následné testy ukázaly, že se nakazil bakterií Vibrio vulnificus.

Smrtelná nákaza, známá jako nekrotizující fasciitida, způsobuje také odumírání cév a nervů. Dave bohužel zemřel pouhé dva dny od nákazy. Smrtelná bakterie se vám může do těla dostat hned dvěma způsoby.

Stačí vypít vodu, ve které se bakterie vyskytuje, nebo sníst jídlo, které obsahuje tuto zákeřnou bakterii. Častěji se Vibrio vulnificus vyskytuje v mořských plodech. A druhý způsob je ten, že lidé s oslabenou imunitou se mohou nakazit prostřednictvím malé oděrky nebo poranění.

„Můj otec neměl žádné otevřené rány. Měl pár téměř vyhojených škrábanců na rukou a nohou, ale ujistila jsem se, že jsou dobře ovázány. Na každé pláži, v každém městském a státním parku a na každém zálivu musí být vyvěšeno, že v důsledku přirozeně se vyskytujících bakterií ve vodě by lidé s otevřenými ranami nebo ohroženými imunitními systémy neměli vstoupit,“ napsala smutně Cheryl na Facebooku.

Její celý status si můžete přečíst zde. Stejnou bakterií se měl nakazit i jeden Čech Zdeněk z Hodonínska.

Ten na rozdíl od Američana přežil, a to díky rychlému nasazení antibiotik. Bohužel mu ale i přesto hrozí amputace nohy.

Související články

Další články