Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Smrt za mřížemi: Spoluvězně pašeračky Terezy H. zabíjejí nesnesitelné podmínky

Zdroj:
+ Dalších 67 fotografií
drogy
Pákistánské vězení v Láhauru, kde si za pašování devíti kil heroinu odpykává trest Tereza Hlůšková (23), je zmítáno otřesnými klimatickými podmínkami. Vězni kolabují, protože zde panuje pekelné horko. Jeden trestanec, který zde rovněž seděl za drogový delikt, ani přes rychlou pomoc lékařů výheň nepřežil.

Tereza Hlůšková má v pákistánské věznici Kot Lakhpat strávit 8 let a 8 měsíců, za mřížemi už strávila téměř rok a půl. Loňské léto přežila ve zdraví, to letošní si už ale stačilo vybrat svou daň. Spoluvězeň pašeračky, který si zde odpykával trest za obchodování s drogami, podlehl nelidské výhni, která za mřížemi panuje.

Smutný osud vězně dobře ilustruje otřesné podmínky, kterým v pákistánském kriminálu Tereza čelí. Panují zde vedra přesahující 45 stupňů Celsia ve stínu. „Ten chlap byl obviněn z drogové kriminality. Seděl v Terezině vězení a zabilo ho horko, chápete, je tam 45 stupňů,“ sdělil Blesku novinář Alí Aršád. Ten také portálu potvrdil, že než se dozorci rozhoupali k nějaké akci, bylo už na záchranu muže pozdě.

Ve vězení nefunguje klimatizace. To by asi nikdo ani nečekal. Přes léto je v cele i 48 stupňů Celsia, v zimě naopak klesá teplota ke 2 stupňům nad nulou. V Kot Lakhpatu si odpykává trest 3500 mužů a 133 žen. Pro ženy jsou určeny dva domy. Je zde 8 cel a 6 záchodů. To znamená, že na jedné cele je kolem 16 žen. O jeden záchod se dělí více než 20 žen. V jedné cele určené pro pět vězeňkyň jich je víc než 15. A naděje v podobě odvolání se zdá být v nedohlednu…

Související články

Další články