Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Smrt Vládi Šafránka (†46) z Ulice a Walda Gangu: Přísný zákaz pohřbu!

Pavel Pásek, Jiří Pomeje a Vláďa Šafránek na fotce z roku 2012.
Zdroj: David Zápal
+ Dalších 9 fotografií
V úterý 18. září vydechl naposledy rockový zpěvák Vláďa Šafránek (†46) a rozesmutnil tím celou místní rockovou scénu. Jenže ti, kteří by se chtěli přijít poklonit jeho ostatkům na poslední rozloučení, mají smůlu. Nedočkají se ho kvůli zákazu.

„Pohřeb mít Vláďa nebude. Své dceři řekl, že si to nepřeje. A měl rozum. Bylo to poslední rozumné gesto v jeho životě. Nestál o to, aby kvůli němu byl nějaký tyátr,“ sdělil eXtra.cz Pavel Pásek alias Buřt, šéf Walda Gangu, kde byl Šafránek hlavní hvězdou.

To potvrdil i další blízký přítel zesnulého rockera. „Faktem je, že Vláďa si funus nepřál a funusy nenáviděl,“ prozradil nám Milan, sekretář kapely.

Šafránek podlehl neléčitelné plicní hypertenzi, s níž se potýkal jedenáct let. K tomu měl také potíže se srdcem.

Nevěděl dne ani hodiny

„Mám to strašně silný, ten tlak v plicích. Ty uděláš dvacet pět kroků a nic ti není, já udělám jeden a zabije mě to. Do toho se mi do*rdala ta chlopeň zku*vená, tu mám tak vypláchlou, že když se mi zavře, tak je po mně. Může se přihodit, že půjdu na pódium jako Špinarka a může se mi tohle stát. Moc se na to snažím nemyslet. Jenže ono je to tak, že tě to chytne a čau…,“ popisoval loni autorovi tohoto textu svůj stav.

Zpěvák, který se kromě Walda Gangu dřív objevoval také ve skupinách Harlej a Krevel, už byl na odchod z tohoto světa připravený. „Doktorům v nemocnici řekl, že když zemře, aby ho už nenahazovali. Už byl smířený s tím, že se blíží konec, proto měl tenhle požadavek. Vysvětloval, že všechny věci už má vypořádané a asi nechtěl to utrpení prodlužovat,“ prozradil nám Pásek poslední přání zesnulého umělce, který si zahrál i v seriálu Ulice Flaksu, kapelníka Pepanových Masáků.

Související články

Další články