Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Smrt veksláka Richarda z Bony a klid: Nedorost (†64) bojoval s rakovinou, umřel v naprostém osamění

Smrt veksláka Richarda z Bony a klid: Nedorost (†64) bojoval s rakovinou, umřel v naprostém osamění
Zdroj: 2 Media
+ Dalších 8 fotografií
OSUD
Pro mnohé to byla překvapivá a velmi nepříjemná zpráva, když se ukázalo, že ve věku 64 let zemřel herec Josef Nedorost. Muž známý asi nejvíc z filmu Bony a klid, kde ztvárnil veksláka Richarda Šindlera, měl pohnutý život, některé překvapivé střípky z něj vyplavaly na povrch až nyní.

Rakovina

„Že Pepík umřel, to mě překvapilo. Už když jsme dělali dvojku filmu Bony a klid, tak jsem si všiml, že byl jiný, zvláštní. Pořád si na něco stěžoval. Asi měl psychické potíže. Nebyl to ten Nedorost, kterého jsem si pamatoval z prvního dílu,“ řekl eXtra.cz Roman Skamene

Pepa Nedorost působil skoro jako bezdomovec. Žil někde v Českých Budějovicích. Měl obrovské zdravotní problémy, například vývod ze střev vyvedený do pytlíku, snad prý po nějaké rakovině. Dvojku Bony a klid už vůbec kvůli nemocem nechtěl natáčet, tak jsme ho přemluvili s tím, že by to zkazil všem ostatním, které se nám z prvního dílu podařilo sehnat. Cukal se, ale na place se pak choval normálně,“ vzpomíná producent pokračování legendárního filmu Jiří Jurtin.

Poškození mozku

„Pepa Nedorost byl můj oblíbený herec. Obsadil jsem ho do řady svých filmů a dělal jsem s ním i 13. komnatu Po napití mléka dostal těžkou infekci a byl na pokraji smrti, tak o tom vyprávěl. Šlo vlastně o poškození mozku, asi se mu to začalo zhoršovat,“ vzpomíná režisér Vít Olmer

„Byl tím poznamenaný, nemoc se mu silně odrazila na psychice. Báli jsme se, jestli to nebude ve dvojce Bony a klid vidět, ale odevzdal tam stoprocentní výkon. Jinak vím, že bydlel v Českých Budějovicích s maminkou. Když umřela, zůstal osamělý. Hodně ho to sebralo,“ vybavuje si.

Nemoc

„O vývodu a rakovině jsem také slyšel. Vůbec ale nevím, jestli se z toho dostal,“ říká Olmer.

„Rád jsem ho obsazoval, byl to chlapák, typ, které jsme tu neměli. Byl to herec západního střihu. Sám byl sportovec, boxoval, proto si ho vybrali i do Pěstí ve tmě. Měl velký smysl pro humor a byl velký svéráz. Než nastala ta zdravotní tragédie, byl po všech stránkách vynikající,“ dodal režisér.

Související články

Další články