Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Smrt vědmy Jolandy (†55): Nemocnice si ji před skonem přehazovaly jako horký brambor

Zdroj: Reprofoto, profimedia.cz
+ Dalších 8 fotografií
KOMPLIKACE
V pátek zesnulá kartářka Jolanda (†55), která sebe samu označovala za "bílou cigánku", to v posledních týdnech svého života opravdu neměla jednoduché. Podle jejího syna ji totiž po kolapsu na plicním oddělení a 45 minutách oživování hned tři nemocnice odmítly, sanitka s ní ujela 80 kilometrů, než se těžce nemocnou ženu, proslavenou nesmrtelnými hláškami, konečně podařilo hospitalizovat.

Problém

Jak redakce eXtra.cz již informovala, hlavně na internetu a sociálních sítích, slavná vědma zemřela v pátek v osm ráno v děčínské nemocnici.

Jenže už předtím byl velký problém vůbec Jolandě sehnat volné zdravotnické zařízení.

Čtěte také: Jaké jsou nesmrtelné hlášky zesnulé Jolandy?

Horký brambor

„Nikde v nemocnici neměli volné lůžko, tak ji převáželi z Děčína do Ústí nad Labem, z něj do Teplic a odtamtud do Děčína. Chtěl jsem dát maminku do pražské Vojenské nemocnice, posílal jsem tam lékařské zprávy, ale doktor odtamtud se mi vůbec neozval,“ smutní syn David. Kromě něj po věštkyni zůstal i druhý syn Patrik.

Stav pacientky, která se léčila se zápalem plic, byl přitom vážný, podle jejího potomka už tehdy proběhlo první oživování, v nemocnici pak další. K tomu se přidala embolie a špatné okysličování mozku. Kvůli tomu strávila posledních deset dní života v umělém spánku. Nakonec ji zradilo srdce.

Čtěte také: Smutné odcházení Jolandy: Takový konec si určitě nepředpověděla…

Odmítnutí

„Chtěl jsem, ať ji převezou letecky, ale na to řekli, že to nepřichází v úvahu. Počkám, až dostanu všechny lékařské zprávy, a pak budu řešit, jestli někdo někde nepochybil,“ dodal syn.

Už nyní probíhají horečné přípravy pohřbu zesnulé, sejít by se na něm mohly i stovky lidí. Rodina chce podrobnosti oznámit v průběhu nadcházejícího týd­ne.

Související články

Další články