Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Nejnovější kauzy

Smrt v únikové místnosti v Polsku: Dívky zemřely, protože na dveřích nebyla klika, najít ji bylo součástí hry

Zdroj: Facebook.com
+ Dalších 6 fotografií
tragická smrt
Případ dívek, které zemřely při únikové hře, otřásl Polskem. Až nyní, po posledním rozloučení s pěti mladými děvčaty, bylo zjištěno, proč zahynuly. Dveře místnosti sice nebyly zamčené, chyběla u nich ale klika, jejíž nalezení mělo být součástí hry.

Pět teprve patnáctiletých dívek z polského města Koszalin zemřelo v místnosti, jejíž velikost činí pouhých 7,3 m². Chtěly jen oslavit narozeniny jedné z nich, úniková hra se jim ale stala osudnou.

Mluvčí okresní prokuratury Ryszard Gasiorowski polským médiím sdělil, že objekt nebyl potřebám hry přizpůsoben. Kromě chybějící kliky, kterou měly dívky v rámci hry najít, se v místnosti nacházelo i okno zakryté sádrokartonem, aby byla při hře navozena správná atmosféra. Navíc venkovní část okna byla opatřena mřížemi. Úniková hra se stala bojem o únik ze smrtící pasti, který se dívkám bohužel nepodařil. Zevnitř nebylo cesty ven.

Špatně zajištěná nádoba s plynem zapříčinila, že se nejlepší kamarádky udusily. V malinkatém prostoru propukl i požár. Když se do místnosti po patnáctiminutovém úsilí podařilo probojovat hasičům, zjistili, že se hasicích přístrojů nikdo ani nedotkl.

Tragédie během únikové hry už spustila přísné kontroly těchto objektů i u nás.

Související články

Další články