Trendy
válka na Ukrajině střelba v Praze Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Smrt v přímém přenosu: Před 9 lety vyhasl život Paula Walkera, před zraky osmiletého chlapce

Paul Walker: Před devíti lety vyhasl život herce adrenalinových filmů
Zdroj: Universal Pictures
+ Dalších 6 fotografií
výročí

Vracel se z akce vlastní charitativní nadace, do cíle však nikdy nedorazil. herec Paul Walker (†40) tragicky zahynul přesně před devíti lety. Seděl na sedadle spolujezdce, za volantem byl jeho kamarád Roger Rodas (†38). Nikdo nechápal, jak mohl automobilový závodník, který podle webu TMZ narazil do stromu, ztratit nad vozem kontrolu. Neštěstí prý zavinily sjeté pneumatiky.

30. listopadu 2013 se Paul Walker, hlavní představitel filmové série Rychle a zběsile, posadil na sedadlo spolujezdce v autě, ve kterém nakonec absolvoval svou poslední jízdu. Vedle něj byl Roger Rodas, zkušený závodní jezdec. Dvojice odjížděla z charitativní akce v Santa Claritě pořádané Walkerem. Podle serveru TMZ jezdec nezvládl řízení, narazil do stromu a auto vzplanulo. Bohužel ani jeden z nich nehodu nepřežil. Za nehodu mohly zřejmě sjeté pneumatiky.

Na místě havárie byl jako první osmiletý syn řidiče

Řidič zemřel bezprostředně po nárazu, Walker zůstal se zlomenými žebry, klíční kostí a paží v rozpůleném autě zaklíněný. Zasekl se mezi prostorem pro cestující a palivovou nádrží. Když vozidlo vzplanulo, byl hercův osud bohužel zpečetěn. Na místě havárie byl jako první tehdy osmiletý syn Rodase. Snažil se tatínka z hořícího pekla vyprostit, ale marně. Na vlastní oči tak viděl, jak mu nemilosrdné plameny berou otce.

Auto, které zabilo Walkera, bylo podle webu Slash Gear Porsche Carrera GT z roku 2005. Porsche Carrera GT je sportovní vůz s výkonným 5,7litrovým motorem. Carrera GT dokáže zrychlit z nuly na 60 mph za přibližně 3,5 sekundy a může dosáhnout maximální rychlosti 205 mph. V roce 2004, kdy se poprvé prodával, byl superrychlý a i na dnešní poměry jde neuvěřitelně rychlý vůz. Motor Carrery GT byl původně navržen pro závody ve 24hodinovém závodě Le Mans, ale Porsche se rozhodlo, že půjde i do běžného prodeje.

Paul Walker se narodil v kalifornském městě Glendale, jeho matka se živila jako modelka a otec je podnikatel. Vůbec poprvé se do povědomí diváků zapsal rolí ve filmu Varsity Blues v roce 1999, o dva roky později už následoval první díl Rychle a zběsile. Jako Brian O’Conner se později objevil v dalších čtyřech pokračováních. Jeho smrt byla šokem pro všechny fanoušky kultovní série.

Lucie Borhyová a její začátky na Nově: Domů jsem se vracela s pláčem, brala jsem to osobně

Související články

Další články

Nejnovější kauzy