Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Petr Pavel tragédie v Mostě

Smrt u Českého Brodu: Po srážce vlaků zemřel strojvůdce a třicet pět lidí se zranilo

Smrt u Českého Brodu: Po srážce vlaků zemřel strojvůdce a třicet pět lidí se zranilo
Zdroj:
+ Další fotografie
srážka
Po srážce dvou vlaků v Českém Brodě zemřel muž. Po evakuaci zraněných osob našli hasiči ve vlaku i tělo. Podle ČTK, by zesnulým mužem měl být právě strojvedoucí. Ten byl totiž pohřešován. V důsledku železniční nehody se zranilo 35 lidí, kterým byla poskytnuta i posttraumatická péče.

Železniční nehoda na kraji Českého Brodu si vyžádala jednu oběť. Tou se podle ČTK stal strojvůdce osobního vlaku, který zůstal zaklíněný v kabině. Podle informací za nehodu mohl právě on. Údajně totiž projel návěstidlo Stůj a naboural do protějšího vlaku. Ze začátku byl ale pohřešován. Až po následné evakuaci zraněných osob hasiči prohledávali místo nehody a ve vlaku našli mrtvé tělo.

Nehoda se stala v úterý před desátou hodinou večer. "Srazila se souprava City Elephant a poštovního vlaku. Soupravy jsou do sebe hodně zaklíněné,“ uvedl krátce po nehodě pro ČT hasičský mluvčí Petr Svoboda.

Později také potvrdil, že záchranáři ošetřovali 35 zraněných lidí a z toho čtyři byli vážně poranění. Na místě tak pracovaly nejen desítky záchranářů, ale také hasiči, nehodový vyprošťovací vlak a rychlá zdravotnická pomoc.

Kromě toho byl vyslán také tým posttraumatické péče. "Operační středisko k nehodě vyslalo i šest členů týmu posttraumatické péče, kteří poskytli některým cestujícím psychologickou pomoc. Většina osob z havarovaného vlaku pak byla odvezena evakuačními autobusy na vybraná stanoviště, ze kterých budou pokračovat náhradní dopravou," dodal tiskový mluvčí Hasičského záchranného sboru ladislav Holomčík. O zabezpečení se pak postarali členové Českého červeného kříže.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy