Stalo se to, co komentátoři kauzy „Steakgate“ čekali už týdny. Pořadatel oznámil, že všechny čtyři show trojice, na které se v Norsku hodně těšili, se ruší s tím, že náhradní termín bude sdělen během čtrnácti dnů.

20 tisíc majitelů vstupenek i na další části tour se zároveň dozvědělo, že se může dít leccos, a i když termíny platí, je možno vstupenky vrátit. Situace vysílá jasný vzkaz všem fanouškům fenoménu Top Gear, kteří stále doufali, že už doufat nemusejí.

BBC, která se složitě loučí se svou hlavní hvězdou Jeremym Clarksonem, prohlásila, že ji věc rovněž velmi mrzí, fanouškům se omlouvá a komunikuje, že „chce pokračovat ve spolupráci s Clarksonem a pokusí se najít přijatelnou formu dohody“, ale britská média mají už týden jasno poté, co hvězdný britský novinář a bijec produkčních v bulvárním deníku uveřejnil sloupek, ve kterém vtipně oznámil odchod z BBC, kde mu na konci března končila tříletá smlouva.

Moderátor byl suspendován poté, co jednu vrazil produkčnímu pořadu, který nezajistil teplé občerstvení na natáčení v exteriéru.

I když se za nejslavnějšího hulváta na světě postavila celosvětová Top Gear lobby a Britové chtěli jít do ulic, stanice moderátora na čas suspendovala a ten se s ní následně rozloučil, pravděpodobně na cestě k jinému lukrativnímu projektu.

„Top Gear je mrtev,“ prohlásil už před ním další z hvězdné trojky James May (52) a bylo vymalováno.

Zrušení live show, ze které se před rokem vrátila naše kolegyně dost rozladěná a znuděná, je jen dalším očekávaným tahem při umírání kolosu, který ročně generoval desítky milionů liber zisku.