Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy StarDance 2019 Extra Host (pořad) demonstrace proti Babišovi Události roku 2019

Nejnovější kauzy

Smrt talentovaného cyklisty: Belgičan Lambrecht (†22) zemřel po těžkém pádu při závodu

Tragédie
Velká tragédie zasáhla nejen svět cyklistiky! Zraněním, která utrpěl při pádu z kola, podlehl belgický teprve dvaadvacetiletý talent Bjorg Lambrecht. Nadějný sportovec zemřel na operačním sále, kde byl lékaři operován. Ti mu bohužel nedokázali pomoci.

Pád se stal ve třetí etapě závodu kolem Polska. Lambrecht téměř padesát kilometrů po startu etapy z Chorzówa do Zabrze narazil do betonové propusti. Svou roli zřejmě sehrál i déšť a mokrý asfalt. Záchranáři museli jezdce na místě oživovat. Po obnovení životních funkcí byl mladý cyklista převezen do nemocnice sanitkou, protože prý podle médií jeho stav neumožnil transport vrtulníkem.

Smrt Lambrechta potvrdila i stáj Lotto-Soudal, se kterou měl Belgičan sepsanou smlouvu na dva roky. „Největší možná tragédie, která se mohla Bjorgově rodině, přátelům i spolujezdcům z týmu přihodit, se stala. Odpočívej v pokoji, Bjorgu,“ píše se na webu stáje.

Nadějný cyklista obsadil loni druhé místo na mistrovství světa cyklistů do 23 let.

Kvůli Lambrechtově úmrtí byl zrušen tradiční ceremoniál na počest vítěze. Sedmietapový závod absolvují i čeští závodníci Petr Vakoč a Jan Hirt.

Mohlo by vás zajímat

Další články