Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Smrt socioložky Markéty (†43), ženy Tomáše Sedláčka: Metastáze po celém těle

Smrt socioložky Markéty (†43), ženy Tomáše Sedláčka: Metastáze po celém těle
Zdroj: archiv T. Sedláčka a ksoc.ff.cuni.cz
+ Další fotografie
vážná nemoc
Smrt oblíbené socioložky Markéty Sedláčkové (†43) přišla jako blesk z čistého nebe. Manželka známého ekonoma Tomáše Sedláčka (43) zemřela ve čtvrtek 16. dubna po krátkém boji s vážnou nemocí. Podle informací Blesk.cz podlehla Markéta metastázím po melanomu. Její odchod byl velmi rychlý a zaskočil úplně všechny.

„Zaskočeni zármutkem oznamujeme všem přátelům a známým, že 16. dubna po intenzivní nemoci ve věku 43 let odešla ke svému nebeskému Otci. Markétin odchod je obrovskou ztrátou pro její rodinu a blízké, pro nás, kolegy a kolegyně, i pro její studenty, včetně těch, kteří ji ještě ani neměli možnost poznat,“ stojí ve smutečním oznámení.

Smutná zpráva o odchodu Markéty Sedláčkové šokovala prakticky všechny. Podle rodinného známého, který se svěřil Blesku, mělo jít o rakovinu kůže s tím, že metastáze melanomu měla socioložka po celém těle.

„Že nevratně odchází, jsme se dozvěděli před 10 dny. Tomáš u ní v nemocnici trávil i noci," nechal se slyšet. "Předtím nějakou dobu měla potíže, které vypadaly na běžnou angínu. Bylo to bohužel velmi náhlé,“ řekl webu vedoucí Katedry sociologie FF UK Jiří Vinopal s tím, že nemá informace o souvislosti s koronavirem.

Poslední rozloučení proběhne v pátek 24. dubna 2020 ve 13 hodin před kostelem sv. Filipa a Jakuba na hřbitově Malvazinky v Praze.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy