Je to bard českého herectví, jeho hlas zná úplně každý. Ti starší hlavně z divadel, mladší generace si vybaví barvu jeho hlasu ihned poté, co řekneme jméno Albus Brumbál. Slavnou postavu bradavického ředitele ze ságy Harry Potter daboval právě on.

Otakar Brousek zemřel dnes ve věku 89 let, dva dny po režisérce Věře Chytilové, další legendě českého filmu. Brousek byl zakladatel slavného hereckého klanu, který prozatím končí u vnuka Ondřeje Brouska. Známé jméno otevírá nejen dveře, ale láká do rodiny i jiné herce, zetěm Otakara Brouska st. je například i herec Ladislav Potměšil.

Jedno staré přísloví říká, že smrt si bere vždy po třech, a český šoubyznys by tedy měl nyní trochu znervóznět, Otakar Brousek totiž pochází právě z té herecké generace, která se v těchto dnech dožívá požehnaného věku, ale taky se sklání k zemi.

Po Brouskovi starším zůstane více jak šedesát filmových rolí, divadelní vzpomínky a hlavně namluvené pořady, protože v hlase byla jeho jedinečná síla. Herec zemřel dnes v nemocnici na zdravotní komplikace způsobené dlouhou nemocí.