Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Smrt šestileté Dianky z Olomoucka: Našli ji ve strouze, lidé si myslí, že se uhodila do hlavy

Smrt šestileté Dianky z Olomoucka: Našli ji ve strouze, lidé si myslí, že se uhodila do hlavy
Zdroj: koláž eXtra.cz / oficiální zdroj
Spekulace
25. února večer bylo na Jesenicku vyhlášeno pátrání po šestileté Diance ze Zlatých Hor, která zmizela z blízkosti svého domova. Holčička byla bohužel druhý den brzy ráno nalezena bez známek života, jen pár desítek metrů od místa, kde byla spatřena naposled. Našla se ve strouze a sousedé začali polemizovat o tom, co se stalo.

Svět se otočil vzhůru nohama rodičům šestileté Diany, když zmizela od pískoviště, kde si hrála se sestřenicí. Na Jesenicku nespalo přes tři sta lidí, celou noc prohledávali okolí bydliště, dostali se i do skal, lesů, k vodním tokům, ale nikde nemohli holčičku najít.

Do pátrání se zapojili policisté a hasiči, ale také kolem tří stovek dobrovolníků. Ti se nechali navést policií a pátrali ve skupinách nebo šli na vlastní pěst po pár lidech. Rodiče Diany byli na policejní stanici a doma na holčičku čekal matčin přítel, kdyby se vystrašená vrátila domů.

Jen kousek od místa zmizení

Diančino bezvládné tělo bylo nakonec nalezeno jen padesát metrů od pískoviště, kde stavěla bábovičky se svou sestřenicí. Hledaná holčička ležela bez života ve strouze, která pro tmu nebyla vidět.

Spekulace o možných příčinách

Sousedé spekulují, co se vlastně Diance stalo. "Možná si chtěla jen odskočit na malou, podjela jí noha a spadla do strouhy," uvedl jeden ze sousedů. "Mohla se uhodit do hlavy a upadnout do bezvědomí," přidal se další. Příčiny zmizení a smrti jsou stále neznámé.

Dobrovolníci si vedli skvěle

„Byla nařízena soudní pitva, budeme čekat na výsledky,“ vyjádřila se policejní mluvčí Tereza Neubauerová pro eXtra.cz. "S ohledem na rodinu a věk holčičky nebudeme poskytovat další informace," dodala policejní mluvčí.

"I přesto, že pátrací akce měla tragický konec, děkujeme za obětavost a mimořádné nasazení," ocenila nakonec pomoc všech dobrovolníků. Týkalo se to i předávání informací na facebookové skupině Zlaté Hory, kde bylo pátrání vyvěšeno s veškerými informacemi.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy