Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Smrt sanitářky: Podle známého se nakazila v Thomayerově nemocnici

Ilustrační foto.
Zdroj: Profimedia
+ Další 3 fotografie
Nakazila se v nemocnici
Koncem dubna zemřela devětapadesátiletá sanitářka z Thomayerovy nemocnice, u které se prokázala nákaza nového typu koronaviru. Podle nemocnice není jasné, kde k nákaze přišla. Rodinný známý má však jasno. Nemocí covid-19 se nakazila právě v nemocnici.

Na konci dubna zemřela devětapadesátiletá sanitářka, která pracovala na plicní klinice Thomayerovy nemocnice. Žena s velkou pravděpodobností podlehla komplikovanému zápalu plic. Zároveň měla pozitivní test na koronavirus, ale podle ředitele nemocnice to nebylo příčinou úmrtí.

Nakazila se v nemocnici

Mluvčí nemocnice Petr Sulek pro Blesk uvedl, že není jisté, kde se nakazila. Není vyloučené, že se mohla novým typem koronaviru nakazit mimo prostory nemocnice. Pozitivně testován na koronavirus je i její manžel a syn. Pro Blesk nyní promluvil rodinný známý, který si přeje zůstat v anonymitě, o tom, kde se nakazila.

"Poprvé byla v karanténě 14 dní tehdy, kdy nemocnice přijala taxikáře," řekl rodinný známý. Skrz pražského taxikáře se nákaza měla rozšířit mezi další personál nemocnice. "Kde by se nakazila jinde než v nemocnici?" prozradil blízký zemřelé sanitářky.

"Jezdila jen do práce a z práce. Okolo půl páté vyjížděla, manžel pro ni jezdil, aby byli přesně v sedm doma," pokračoval zdroj. Při prvním kontaktu s pražským taxikářem se u ní nemoc neprojevila. "Testy trvaly pět dní a byly negativní. Nikam mezitím nechodila. Pak nastoupila znovu do práce, kde se nakazila, a pak to dopadlo, jak to dopadlo. Její manžel se synem jsou teď taky pozitivní na koronavirus," pronesl na závěr známý sanitářky.

Další ztráta pro nemocnici

Sanitářka byla pro Thomayerovu nemocnici již druhou tragickou ztrátou. Nemocnice už o jednu pracovnici v minulosti přišla. První nakaženou byla sedmačtyřicetiletá Věra z Říčan, která pracovala na jednotce intenzivní péče a nákaze podlehla na konci března. Zdeněk Beneš, ředitel nemocnice, o Věře prohlásil, že byla nesmírně obětavá, zkušená a pracovala tam dlouhou dobu.

Monika Bagárová dál kojí dvouletou dceru: Nevím, jak přestat!

Související články

Další články

Nejnovější kauzy