Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Smrt Sandy z filmové Pomády: Olivii Newton-John oplakávají i hvězdy stejnojmenného českého muzikálu

Olivia Newton-John a John Travolta v Pomádě.
Zdroj: Paramount Pictures
+ Dalších 7 fotografií
REAKCE

Ve věku 73 let zemřela zpěvačka a hvězda muzikálového filmu Pomáda (Greace) z roku 1978 Olivia Newton-John, jak uvedl server Page Six. Po třicet let trvajícím boji s rakovinou této zákeřné chorobě nakonec podlehla. Jak na to reagovali čeští umělci, kterým česká verze muzikálu před dvaceti lety odstartovala kariéry?

Český muzikál Pomáda se po různých peripetiích z příprav objevil před diváky poprvé v roce 2001 v pyramidě společnosti GoJa na pražském Výstavišti a díky výborně přetextovaným songům se stal okamžitě fenoménem. Co na smrt filmové Sandy, Olivie Newton-John, o kterém informoval web Page Six, říkají zpěváci a zpěvačky spojení s lokálním muzikálem? Video z něj naleznete na YouTube.

Martin France, Roger alias Kejta

„Smrt filmové Sandy mě strašně mrzí, byla skvělá. Pomáda byl film, na který jsem tajně chodil v České Lípě za školu, viděl jsem ho několikrát. I vlasy jsem si tehdy dělal jako John Travolta, akorát tehdy nebyly gely, tak pomáhala cukrová voda.

Odchází veliká pěvecká legenda. A moc mě to mrzí, protože je nezastupitelná. Ze všech stran slyším, že ji kolegové vnímali jako hodného a vlídného člověka. O to víc mi je to líto. Mohla tu s námi ještě nějaký čas být.“

Bohuš Matuš, anděl strážný, Johnny Casino

„Olivia zpívala naprosto skvěle, její laserový hlas se mi moc líbil. Měla ho krásný a byla to i moc hezká žena. S Travoltou proslavili film, díky kterému jsme mohli dělat ten úžasný muzikál. Jsou tam skvělé melodie, které mě provází dodnes. Doteď zpívám song Holčičko smutná (Beauty School Drop Out).“

Jarek Šimek, Doody

„To jsem ani nevěděl, to je moc smutné. Pomáda byla strašně náročná na zpěv i tanec. I v Česku konkurz zvládl málokdo. My všichni jsme proto o to víc původní herce naprosto zbožňovali, pro nás jsou to kulty.

Česká Pomáda proslavila spoustu lidí, vykopla například Michaelu Badinkovou, Honzu Révaie a Zuzanu Norisovou, kteří díky tomu následně dostali roli v Rebelech, Danielu Šinkorovou, Romana Vojtka a podobně.

Zkoušky byly i kvůli potížím s financemi strašně složité, byl to nejdéle zkoušený muzikál v historii republiky. Ale díky tomu to stálo za to. Diváci si počeštěné songy zamilovali, zněly všude.

A doteď dělám koncertní vystoupení s největšími hity z muzikálu Pomáda. Lidi to stále baví. Vždycky to napříč generacemi všechny zvedne ze židlí. Je vidět, že Olivii se podařilo pomoci stvořit fenomén.“

Petra Pudová, koncertní Sandy

„To mě tak mrzí! Olivia Newton byla v Pomádě naprosto kouzelná, z ťunti se proměnila v naprostou dračici. Mám její songy moc ráda a doteď je o ně zájem. Když jsme s nimi naposledy vystupovali, mladí i starší byli na nohou a parádně se bavili.

A nesmíme zapomínat, pro kolik generací lidí byla Olivia inspirací. Třeba na party se za ni doteď obléká spousta lidí. Škoda že už není mezi námi.“

Další rána pro Veronicu Biasiol. Po vlně hejtů během Miss jí ublížila vlastní maminka. Kráska přiznala velké zklamání

Související články

Další články

Nejnovější kauzy