Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Smrt ředitele berňáku, který chtěl zabránit koronaviru: Zaměstnanci se s ním dojemně loučí

Zdroj: Google Mapy/Street View, archiv J. Tuny
SMUTEK
Úterní smrt ředitele Finančního úřadu pro Prahu 10 Jindřicha Menčíka, který podle informací reportéra Jana Tuny zemřel na koronavirus, zasáhla snad všechny jeho podřízené. Muž, který údajně už na začátku nákazy chtěl zabránit jejímu šíření, měl ale dostat zákaz, všem chybí a před úřadem už se začaly objevovat první svíčky a květiny na jeho počest.

Pieta

„Před Finančním úřadem pro Prahu 10 se objevují první svíčky a květiny na památku statečného ředitele J. M., který se stal obětí vyšších míst, nadřízeného ministerstva financí. Nemohl včas uzavřít úřad, v kterém se už v první polovině března šířila nákaza koronaviru, a vše bylo dlouhou dobu tajeno před veřejností,“ napsal na svém Facebooku Jan Tuna

Čtěte také: Úřady čtyři dny tajily nákazu na berňáku

Slušný chlap

O Jindřichu Menčíkovi jeho podřízení hovoří jako o slušném člověku „Vždy se zastal těch, ke kterým byli vedoucí nespravedliví. Před Novým rokem nás pokaždé obcházel a všem nám přál. Byl to hodný chlap,“ smutní zaměstnanci.

Potrestání viníků

Tuna na základě četných svědectví z finančního úřadu tvrdí, že Menčík chtěl ve středu 11. března po potvrzení dvou prvních nakažených úřednic celou budovu uzavřít, z vyšších míst mu to ale prý bylo zakázáno. Podobně hovořili i svědci, kteří se ozvali eXtra.cz, a ve stejném znění je i ředitelova poslední esemeska

„Viníci včetně zodpovědné ministryně financí musí být potrestáni!“ tvrdí Tuna. S dotazem, zda za údajným zákazem stojí opravdu Alena Schillerová, jsme se obrátili i na mluvčího ministerstva financí, ten nás ale odkázal na Finanční správu. Její mluvčí do uzávěrky článku na dotazy nijak nereagovala.

Čtěte také: Ředitel chtěl finančák zachránit před virem, nesměl zavřít. Teď zemřel

Netransparentní úřady

Aktuální počet nakažených z úřadu není známý, příslušné autority odmítají odpovědět na jakékoli podobné otázky. Poslední oficiální zprávy před měsícem hovořily o čtyřech úřednících, podle neoficiálních zdrojů jich nyní má být možná až sedmnáct.

Související články

Další články