Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Smrt Miloše Nesvadby: Odešel nejlaskavější muž vesmíru, skvělý tchán, táta i děda

Smrt Miloše Nesvadby: Odešel nejlaskavější muž vesmíru, skvělý tchán, táta i děda
Zdroj: profimedia.cz
+ Dalších 9 fotografií
VZPOMÍNKA
Česko obletěla smutná zpráva o skonu výtvarníka a herce Miloše Nesvadby. Otec mima Michala Nesvadby (62) odešel v úctyhodných 95 letech. Jak na něj vzpomínají jeho blízcí z řad umělců?

Světlana Nálepková, zpěvačka

„Na pana Miloše Nesvadbu mohu vzpomínat jen v dobrém. Stýkali jsme se, i když už jsme s jeho synem Michalem nebyli manželé. Byl to velmi hodný tchán, děda a táta. Děti ho milovaly, jeho rodina taky. Byl to také bezvadný kumštýř. Je fajn, že se tak vysokého věku dožil v podstatě ve zdraví. Měl za sebou krásný život. Prožil ho ve velké lásce, starostlivosti a péči jeho blízkých.“

Jiří Krampol, herec

„Tak to mě moc mrzí. To byl nejlaskavější pán celého vesmíru. Byl to báječný chlap. Už od mládí jsme se dobře znali, několikrát jsme spolu i pracovali. Byl vždycky příjemný, naprosto nekonfliktní. Byl pohodář, miloval Národní divadlo, výborně o něm vyprávěl. Byl to taky velice vtipný člověk a hrozně pěkně kreslil.“

Tomáš Magnusek, scénárista a producent

„Pan Nesvadba mi hrál před jedenácti lety v mém prvním a jeho úplně posledním filmu Pamětnice. Bylo mu tehdy čtyřiaosmdesát a byl hrozně roztomilý. Film tehdy režíroval taky bohužel už zesnulý Vlado Štancl. Panu Nesvadbovi dával pokyn, aby při odchodu z místnosti ostatní pozdravil a řekl jim, ať se mají hezky. Pan Miloš, jak byl asi naučený z dětských pořadů, ale místo toho při každém záběru zamával do kamery. Na něj se ale člověk prostě nemohl ani zlobit. Byl to milý pohádkový dědeček.

Pamatuji si ještě na jednu historku. Hrál mi lehce roztěkaného faráře. Jeden den ve čtyři ráno čekal už v kostýmu na autobus pro herce, sváželi jsme všechny na plac. Všimly si ho dvě stařenky a jak vypadal laskavě, spletly si ho s pobožným pánem a opravdu ho poprosily o rozhřešení.

Související články

Další články