Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Smrt Michala P. (†33) hýbe Českem: Veterinář vysvětlil, proč museli zabít Fufíka, lidé zuří

Zdroj: Facebook
+ Dalších 5 fotografií
smrt lva
Když Česko oběhla zpráva o smrti Michala P., který ve Zděchově na Vsetínsku nelegálně choval lvy, více než z jeho smrti byla veřejnost v šoku z odstřelu lva Fufíka a lvice Liuwu. Lidé si stojí za tím, že byla zbytečně zabita dvě nevinná zvířata a bouří se. Veterinář nyní vysvětlil, proč podle něj bylo skutečně nutné Fufíka zastřelit.

Smrt lva Fufíka, který má mít na svědomí zabití Michala P., naprosto pobouřila Česko. Lidé na sociálních sítích horlivě diskutují o tom, proč podle nich nebylo nutné lva odstřelit a nadávají na práci přítomných policistů, personálu Zoo Lešná a přítomného veterináře. Ten nyní pro server blesk.cz vysvětlil, proč byl Fufík zabit.

Dominik Gregořík, veterinář, který byl přítomen u policejní akce, má na celou záležitost jasný názor a rozhodl se vysvětlit, proč Fufík nemohl zůstat naživu. Podle jeho tvrzení byla totiž zrovna lvice Liuwu březí a Fufík mohl Michala považovat za konkurenci. „V této době se není radno k šelmám vůbec přibližovat,“ sdělil veterinář. Fufík prý útočil na každého, kdo se pokusil otevřít dveře do jeho ubikace, proto nebylo možné použít narkotizační střelu a Fufík musel zemřít.

Přítomný veterinář se vyjádřil i k odstřelu lvice. „Lvice byla sice ve vedlejším prostoru – ten byl ale oddělen jen slabými dveřmi, zajištěnými petlicí se zastrčeným šroubovákem. Vzhledem k pachu krve a vypjaté atmosféře bylo reálné, že i ona zaútočí na lidi. Proto policisté zabili i ji,“ tvrdí Dominik Gregořík.

Lidé se kvůli odstřelu březí lvice a lva Fufíka bouří. Vidí problém především v tom, že byla odstřelena divoká zvířata, která se řídí svými instinkty, zatímco lidé vraždící úmyslně si jen odsedí pár let a mohou zase na svobodu. Komentáře veřejnosti najdete v galerii. Co si o smrti zvířat myslíte vy?

Související články

Další články