Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Smrt Mariána Čišovského (†40): Vdovu musely při děkovačce podpírat klubové legendy

Smrt Mariána Čišovského (†40): Vdovu musely při děkovačce podpírat klubové legendy
Zdroj:
+ Dalších 12 fotografií
Úmrtí legendy
Zdrcující zpráva zasáhla v neděli celý český fotbal. Vynikající obránce Marián Čišovský podlehl v pouhých 40 letech zákeřné nemoci. Fotbalisté Viktorie Plzeň, se kterou Čišovský slavil své největší úspěchy, se o tom dozvěděli v neděli ráno před zápasem se Spartou. Tu porazili výsledkem 2:1 a výhru věnovali nejen jejich zesnulému kamarádovi, ale i jeho manželce. Ta byla na stadionu přítomná a děkovačka fotbalistů i bouřlivý potlesk všech na stadionu mířily právě k ní.

Zápas se Spartou skončil vítězně pro Plzeň, snad nikdo se v tu chvíli na stadionu ale neradoval. Všichni byli stále jako opaření ze zprávy o smrti Mariána Čišovského. Hráči Viktorie ihned po závěrečném hvizdu zamířili k jižní tribuně, kde stála vdova po Čišovském Martina se svými dětmi. Celý stadion se najednou rozehřměl v mohutném potlesku jak pro Mariána, tak hlavně pro Martinu. Jako výraz soucitu, podpory...

V tu chvíli za Martinou vyběhli asistenti trenéra Adriána Guľy Marek Bakoš a Matúš Kozáčik, oba dlouholetí kamarádi Čišovského, kteří s ním zažili nejslavnější éru v klubu. Zatímco celý stadion i hráči tleskali, objal Bakoš viditelně otřesenou Martinu, která se snažila skrýt slzy pod slunečními brýlemi. Bývalý útočník Bakoš pak v slzách podpíral vdovu, než dlouhý potlesk skončil.

Mezitím si hráč David Limberský, který nastupoval od roku 2011 tři sezony v obraně po boku Čišovského, zaběhl k fanouškům pro transparent s nápisem ODPOČÍVEJ V POKOJI ČIŠO #28. Ten popadli i ostatní plzeňští hráči a drželi ho, zatímco ochozy tleskaly a vyvolávaly Čiškovského jméno.

Z legendární obrany zbyl jen jeden

Čišovský byl neodmyslitelný člen legendární plzeňské kabiny od roku 2011. Hned po svém příchodu dokázal konstruktivní obránce získat s Plzní titul a zahrál si i v Lize mistrů, kde čelil třeba útočníkům slavné Barcelony. Právě obranná řada ze sezony 2011 byla považována za nejlepší v lize. Naživu z ní ale zůstává jen Limberský. Obránci František Rajtoral a David Bystroň si totiž sáhli na život a Čišovský podlehl zákeřné amyotrofické laterální skleróze. „Dohlídni tam na Rajtyho s Bizim. Naše obrana z roku 2011 byla neuvěřitelná a nemůžu uvěřit, že jsem tu zůstal úplně sám,“ napsal Limberský.

Kvůli ní odehrál Čišovský za Plzeň jen tři sezony. V roce 2014 totiž vypadl ze sestavy kvůli zranění kolene a během jeho rehabilitace se na nemoc přišlo. Okamžitě tak musel přestat s fotbalem a místo o trofeje začal bojovat o život. A dařilo se mu to dlouho... Na stadion se snažil pravidelně docházet alespoň fandit svým kamarádům, ve finálním stadiu nemoci nezvládal ani to. Přesto na něj nikdo nezapomněl a prakticky každou trofej, co Viktoria Plzeň získala, věnovala právě jemu. Teď už mu budou muset posílat vítězství do nebe...

Patricie Pagáčová bez servítků: Manžel byl teď za mámu, dceru chůvě svěřit nechci, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy