Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Smrt lyžařky Johanky (†18) po narozeninách: Napsala dopis, mluví se o sebevraždě

Zdroj: Reprofoto Fis Nordic Combined
+ Další 2 fotografie
sebevražda?
Zpráva o smrti talentované Johanny Bassani (†18) o víkendu zasáhla nejenom rakouský lyžařský svět. Nadějná sportovkyně zemřela náhle, nic tomu navíc dlouhodobě nenasvědčovalo. Vždyť ještě v lednu válela na olympiádě mládeže, ze které odjížděla s medailí na krku. Spekulace o sebevraždě se roztočily na plné obrátky. Prý se dokonce našlo několik dopisů na rozloučenou!

Proč zemřela nadějná lyžařka Johanna Bassani, navíc necelé dva týdny po oslavě osmnáctin? Tuhle otázku si kladou truchlící fanoušci z celého světa. Dívka, která to mohla v severské kombinaci dotáhnout daleko, jim však už nikdy neodpoví...

Rakouský lyžařský svaz o příčinách smrti mlčí. Spekulace, že nevydržela tlak okolí, jenž bývá u vrcholových sportů zcela běžný, každým dnem sílí.

"Bylo nalezeno několik dopisů na rozloučenou. Psala o nesnesitelném tlaku, jenž na ni vyvíjí rakouská federace. Napsala, že už dál nemůže," tvrdí právníci Johančiny rodiny podle rakouského portálu OE24.

Odpočívej v pokoji, Johanko!

Ten už sice článek z webu nechal odstranit, ale mezitím se dostal do dalších médií, nejenom rakouských, ale i německých a francouzských.

„Jsme šokováni a hluboce zasaženi zprávou o náhlé smrti naší reprezentantky v severské kombinaci Johanny Bassani. Upřímnou soustrast rodině i všem jejím blízkým. Odpočívej v pokoji, Johanno,“ informoval svaz o tragédii už v sobotu.

Související články

Další články