Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Smrt kuchaře Dana Kopála: Smutné svědectví kolegy z Prima Vařečky Martina Zounara

Martin Zounar a Dan Kopál v pořadu Mňam aneb Prima vařečka.
Zdroj: reprofoto FTV Prima
+ Další fotografie
KOMPLIKACE
Jeden z prvních televizních kuchařů u nás Dan Kopál (†49), hvězda někdejšího populárního pořadu Mňam aneb Prima vařečka, je po smrti. Podle všeho zemřel s koronavirem. Přečtěte si dojemná slova jeho parťáka z pořadu, Martina Zounara (53).

Dan Kopál měl řadu zdravotních komplikací

Podle informací stránky Keltoviny ležel Dan Kopál v nemocnici již déle a byl na přístrojích, boj s koronavirem ale jeho tělo bohužel nezvládlo. Údajně mu selhaly plíce.

„Zprávu o smrti Dana jsem bohužel dostal, psal mi to ráno jeden kolega. Moc mě to mrzí. Byl nesmírně vtipný a výřečný, velmi usměvavý a příjemný člověk. Velmi rád jedl. Vzpomínám si, že jsme například jednou společně drželi dietu. Co mám poslední informace, prý byl hodně, hodně při těle. K tomu měl nesmírně těžkou cukrovku a astma. To jsou asi komplikace, které jsou u tohoto onemocnění (koronaviru - pozn. red.) velmi rizikové,“ řekl eXtra.cz Martin Zounar

Vzpomínky

„Ke koronaviru bychom skutečně měli přistupovat zodpovědně. O vládě si můžeme myslet, co chceme, ale aspoň bychom měli věřit lékařům. Je to nemoc, která opravdu může zabíjet,“ varoval Zounar smutně.

Pak se ve vzpomínkách vrátil k zesnulému kolegovi.

„S Danem to bylo velmi příjemné setkání. A nebylo to krátké, dělali jsme to asi pět let. Tehdy se k tomu dostal z pozice moderátora v rádiu v Českých Budějovicích. Na Prima vařečku jsme dělali konkurs současně. Začal to dělat první a pozval si mě do pořadu jako svého hosta. Pak jsme si to rozdělili, na starosti jsem měl pátek až neděli, vařil jsem se známými osobnostmi, vyhlášenými šéfkuchaři a zahraniční kuchyni, Dan pak pondělí až čtvrtek dělal vaření dietní, s dětmi a podobně. Tehdy ještě nikdo jako Zdeněk Pohlreich (63) v televizi nebyl, pro diváky to byla proto zajímavá novinka,“ dodal herec a moderátor.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy