Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Clash of the Stars 8 Filmový festival Karlovy Vary 2024

Smrt Karla Gotta i kóma Josefa Laufera. Stihlo je prokletí nového Magnuskova filmu?

Stáří není pro sraby: Smrt Karla Gotta i kóma Josefa Laufera
Zdroj: Se souhlasem Karel Gott Agency
Předchozí Další
+ Další 3 fotografie
prokletí

Zdá se, že se nový snímek režiséra Tomáše Magnuska (37) Stáří není pro sraby zařadil mezi ty filmy, o kterých se traduje, že je stihlo prokletí. Během natáčení došlo k mnoha komplikacím, z nichž některé byly natolik vážné, že mohly mít na celkové dotočení nové české komedie fatální následky. Na vině tentokrát nebyla jen koronavirová situace, kvůli níž se film nedočká premiéry v kinech a místo na stříbrné plátno zamíří rovnou na obrazovky TV Prima, ale největším oříškem pro tvůrce se stala role, kterou si měl původně střihnout Karel Gott (†80).

Role pro Karla Gotta

Komedii o partě důchodců, která bude mít 30. ledna premiéru na Primě, hrozilo, že snad vůbec nevznikne. Jako kletbou stižená byla zejména postava, kterou ve filmu ztvárnil Ladislav Frej st. (80). Roli důchodce Krásy měla původně ztvárnit legenda české hudební scény Karel Gott. S postavou, co mu měla padnout přímo na míru, se ale nestihl ani seznámit. Slavík bohužel zemřel dřív, než se začalo natáčet.

Gottovou smrtí ale patálie s Krásovou postavou zdaleka nekončí. Roli měl následně zaujmout Josef Laufer, jemu to ale nakonec znemožnily vážné zdravotní potíže. „Se scénářem jsme oslovili i Karla Gotta, ale nikdy se nekonalo žádné setkání. Krampol to s ním řešil, setkali se, poslali mu scénář, ale pak už to mělo průběh, jaký to mělo, takže jsme nikdy nepodepsali smlouvu. Pak přijal roli Josef Laufer, vysvětlili jsme mu všechno, ale pak upadl do bezvědomí a je v něm dodnes. Takže to nakonec do třetice všeho dobrého hraje Láďa Frej a je v tom moc dobrý,“ uvedl režisér Magnusek.

Nakonec to zvládli

I přes komplikace, které tvůrcům nového českého filmu jistě přidalo na čele pár nových vrásek, se nakonec celé natáčení neslo v příjemném duchu a herci si ho užívali plnými doušky. „Film Stáří není pro sraby pana režiséra Tomáše Magnuska vznikal v příjemné atmosféře a náladou připomíná staré francouzské komedie. Se svými hereckými kolegy z tohoto filmu se známe roky, jsme kamarádi. Moje postava si přála proletět se vrtulníkem, postava Rudy Hrušínského zase tankem, Jirky Krampola projet se ferrari a ta Luďka Soboty navštívit nevěstinec. Film je plný vlídného a laskavého humoru, který diváky v dnešní době dozajista potěší. Poštěstilo se mi proletět se vrtulníkem. Moc jsem si to užíval. Několik hodin jsme se vznášeli nad Plzeňským krajem. V minulosti jsem už točil několik filmů, v nichž jsem lítal v helikoptéře, ale i tak to teď byl nezapomenutelný zážitek,“ ​podělil se s eXtra.cz o své zážitky Jan Přeučil, herec, dabér a kantor, který je stále ve skvělé formě.

GLOSA: Mikýřova úžasná pouť Survivorem. Mikyska vyhrál právem, ale pomohla mu zbabělost a krátkozrakost soupeřů

Související články

Další články

Nejnovější kauzy