Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy StarDance 2019 Extra Host (pořad) demonstrace proti Babišovi Události roku 2019

Nejnovější kauzy

Smrt Karla Gotta: Bitva o majetek se konat nebude, téměř vše už má Ivana

+ Dalších 19 fotografií
slavík a jeho paní
Smrt Karla Gotta (†80) odstartovala vlnu spekulací, jak bude probíhat boj o majetek. Žádná velká tahanice se ale o nemovitosti a dědictví nestrhne. Karel Gott na tyto věci myslel a vše stihl urovnat již před smrtí. Paní Ivana Gottová má většinu majetku přepsanou na sebe.

Pokud si někdo lámal hlavu tím, kolik si Mistr zhruba vydělával ročně, pak napoví rok 2016. Tehdy měla agentura Karel Gott Agency čistý obrat 1 894 000 Kč. Zdá se vám to málo? Po odečtení veškerých nákladů a daně zbylo pouhých 695 000 Kč. Není to žádná závratná částka, jelikož po onemocnění Gott už nevystupoval tak často. Byly ale doby, kdy na účet přicházelo i 10 milionů ročně.

Další zajímavou částkou jsou tantiémy, i ty si bude dělit Gottova rodina. Díky autorskému zákonu jsou poplatky za písně hrazeny po dobu padesáti let od vydání skladby. Podle MF Dnes se částka za tantiémy pohybovala ve statisícových položkách ročně.

Vila na Bertramce včetně pozemků byla již v minulosti přepsána na paní Ivanu (43). Vilu Gott zdědil po svých rodičích. Dnes se spekuluje o tom, že Ivana vilu jednou prodá, psali jsme zde.

Na paní Ivanu byla přepsána také roubená chalupa v Doubici i garáž v pražských Košířích. V roce 2016 byl pozemek před stavbou roubenky napsán na Gottovu tchyni Blanku Krejčí. Gott si nepřál, aby to vypadalo, že paní Ivana hromadí majetek.

Nádhernou vilu v Jevanech Gott prodal už před lety. Starší dcery Dominiku a Lucii pak Gott vyplatil. Ani jedna z nich nechce prozradit, kolik od táty dostaly. V minulosti se spekulovalo o částce kolem milionu korun. Dominika i Lucie letos uvedly, že s paní Ivanou žádné spory nemají. Dělení majetku bylo podle nich spravedlivé, protože paní Ivana se o Karla starala nejvíce.

Mohlo by vás zajímat

Další články